Cildinizde Oluşan Çatlaklar İçin Doğal Çözüm

Kadınların büyük çoğunluğunun sorunudur ciltteki çatlaklar. Fazla kilolar sonrasında ki diyetlerle hızlı kilo kayıpları, gebelik ve cilt kuruluğu gibi sebeplerle oluşan cilt çatlakları gerçekten de hoş olmayan görüntülerdir. Bu görüntüleri engellemek için sağlığınıza, kilonuza ve vücut bakımınıza önem vermelisiniz, eğer zamanında tedbirler alırsanız çatlaklar oluşmaz yada daha hafif hemde uygun bakımlarla giderilebilecek şekilde olabilir. Biz de kadinlarportali.com olarak sizlere tamamen doğal ve evde herkesin uygulayabileceği bitkisel yağlarla hazırlanmış bakım kremi önerisinde bulunmak istiyoruz. Düzenli uygulandığında zamanla çatlakların azaldığını görebilirsiniz.

Malzemeler:

Bitkisel yağların hepsi de aynı ölçüde kullanılmalı, buradaki ölçü bir yemek kaşığıdır.

Kakao yağı,
Jojoba yağı,
Kayısı yağı,
Zeytinyağı,
Badem yağı,
Menekşe yağı,

cilt

Cam bir kasede tüm malzemeleri aynı ölçülerde alıp karıştırın. Karışımı uygulamadan önce çatlak oluşmuş bölgeleri hafifçe ovalayıp o kısımlardaki kan dolaşımını hızlandırmalısınız. sonra elde ettiğiniz karışımı çatlakların üzerine masaj ile sürebilirsiniz. Yarım saatlik bekleme süresinden sonra duş alırken lifle ovalayarak temizleyebilirsiniz.

Eğer hazırladığınız karışımın size yeterli gelmediğini düşünüyor ve miktarı artırmak istiyorsanız mutlaka her malzemeden aynı ölçülerde kullanmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. fatma dedi ki:

    ben 2 kere sezatyan oldum 48 kıloyla hamile kaldım ve 75 kiloyla dogum yaptım ve karın bölgemde bacak arkasında çatlaklar oluştu bunun üzerinde tam5 sene geçti sizce ben ne yapmalıyım sezaryan oldugum için zararı olurmu

  2. fatma dedi ki:

    peki ben ne zaman sorumun cevabını ne zaman albilirim

  3. sevda dedi ki:

    merhaba bende çatlaklarla başım belada nederselere olmadı fenaydım taaa ki arkadaş Aldeva diye bi krem tavsiye etti güzelleştim birden tavsiye ederim…..

BİR YORUM YAZ

Spam Testi:

kadın sitesi kategoriler