Doğumdan Sonraki İlk Altı Hafta

Dokuz aylık bir bekleme, heyecan ve biraz da endişeden sonra siz ve eşiniz artık yolculuğun bir sonraki aşaması olan anne baba rolünüzü keşfetmeyeliniz. Bu büyük değişim döneminde, kaçınılmaz olarak bir dizi duyguyla karşı karşıya kalacaksınız. Yarattığınız bu minik canlıyı merak edecek, kişiliğini keşfettikçe büyüleneceksiniz. Minik yavrunuzun savunmasız ve tamamen size bağımlı olması karşısında şaşırabilirsiniz.
Buna ek olarak, doğum yapmanın fiziksel etkilerinden kurtulmaya, yeni aile bireyine alışırken eşinizle ilişkinizi düzene sokmaya çalışacaksınız. Tüm ev işleriyle birlikte bir de bebeğinizin bakımına ilişkin şeyleri öğrenmek çok zorlayıcı olabilir.

Doğumdan Sonraki İlk Altı Hafta

Değişime Alışmak:

Zaman zaman yapmanız gereken çok fazla şey olduğunu düşünebilirsiniz; özellikle de günümüz kadınları üzerinde her işi mükemmel yapma baskısı olduğunu düşünürsek. Bebeklerini doğurduktan 10 dakika sonra 34 beden kotlarının içinde bir sonraki filmlerini çeken ve aynı zamanda mükemmel anne olmayı başaran medyatik ünlü anneler yüzünden bu sürece alışmak çok daha zor gözükebilir. Bu tür görüntülere maruz kalan “normal” kadınlar bu ilk haftalarda alışmakta zorlanabilmektedir. Anne olmak hem siz hem de eşiniz için çok mutlu zamanlardır ama aynı zamanda anne-baba olmayı öğrenme vaktidir. Umarım doğumdan sonra hayatın nasıl olacağını size dürüst ve açık bir şekilde açıklamak, yaşadığınız duygusal ve u uy u ı fiziksel değişiklerin hepsinin ne kadar yaygın olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Ve bebeğinizle neler yapıyor olursanız olun yine de çok iyi bir anne olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler