Fazla kilolardan kurtulma yolları

Yaz geldi gelecek, kışın aldığınız kilolarınız sizi kara kara düşündürüyorsa şimdiden harekete geçemelisiniz. Yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık, bunlar çok da zor şeyler değil aslında, sıkıntılarına da güzel bir görünüm için katlanılır.

Fazla kilolardan kurtulma yolları:

Fazla kilolardan kurtulma yolları, yan karın bölgesinde oluşan yağlanmalar pek çok kadının olmasa da, birçok kişinin ortak sorunu. Zira bu inatçı bölgenin çapını daraltmak çok da kolay değil.

Bölgesel zayıflama yöntemleri

Vücudunuzdaki yağlardan kurtulmak o kadarda kolay değil. Yalnızca o bölgeyi eritme gibi sihirli bir formül yok. Bu sebeple, daha uzun bir zamana yayılan ve nihayetinde sağlıklı yaşamı hedefleyen bir çaba içine girmeniz gerekiyor. Bu çaba da hem kilo kontrolünü, hem egzersizi içeriyor.

Kilo kontrolü şart

fazla kilo

En kolayından başlayalım. Şayet kilo alıyorsanız, bu harcadığınızdan daha fazla kalori aldığınız manasına geliyor. Bu kaloriler de yağ olarak vücudunuzda birikiyor. Yağlardan kurtulmak için, yediklerinizi gözden geçirmeniz ve bazılarını elimine etmeniz şart. Bunun için aç kalmanıza, açlık diyetleri yapmanıza gerek yok. Zaten doktorlar da bu tür diyetlerin uzun vadede bir işe yaramadığı görüşünde birleşiyor.

Şekerli içecekleri, kurabiye, cips, çikolata barları gibi işlenmiş gıdaları, rafine unlu ürünleri, sağlıksız yağları mutfağınızdan temizleyerek işe başlayabilirsiniz. Bunların yerine et, balık, yumurta, bolca sebze, meyve ve tam tahıllı gıdaları tüketebilirsiniz. Bol bol su içmeyi de ihmal etmeyin. Unutmayın “diyet yapıyorum” yerine “sağlıklı yaşıyorum” derseniz her şey daha kolay olacak.

Kardiyo egzersizleri herkese lazım

Koşmak, yürümek, yüzmek, ip atlamak, bisiklet gibi kardiyo egzersizleri hem kilo vermenizi sağlar, hem de kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir. Yani aşk yastıklarınızdan kurtulmak içn haftada birkaç seans kardiyo egzersizi yapmalısınız gerekiyor.

Kaslarınızı güçlendirin

Durumu, bilimsel detaylara girmeden şöyle özetleyebiliriz: Yağ ve kaslar pekiyi geçinemezler ve kaslar her zaman yağları döver! Bu nedenle haftalık planınızda kas dokularınızı güçlendirecek egzersizlere de yer verin. Tüm enerjinizi koşu bandında harcayacağınıza biraz da ağırlık aletlerine yönelin. Sayfalarımızda yer alan egzersizleri uygulayarak oblik kaslarını geliştirebilirsiniz. Bu bölgedeki kas dokusunu artırmak daha kısa zamanda sonuç almanızı sağlayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler