Feng Shui Nedir ve Nasıl Uygulanır ?

Son dönemlerde bir çok kişinin ev dekorasyonunda ve pozitif enerjiyi sağlayabilmek için iş yerlerinde dahi Feng Shui sistemini kullandılar peki Feng Shui nedir ve nasıl uygulanır. Feng Shui ye göre her rengin ve her eşyanın bir enerjisi var önemli olan kısmı ise bu enerjiyi doğru kullanabilmek ve hayatınıza bu enerjiyi doğru yansıtabilmemizdir. Feng Shui için gerekli bir çok adım vardır öncelikle yeşil çiçekler kalabalık eşyalarla Feng Shui yapılmayacağını bilmeniz gerekir istediğiniz enerjiye sahip olabilmeniz için Feng Shui sistemindeki 8 önemli kurala öncelik göstermeniz gerekir.
Aşağıdaki tabloda Feng Shui felsefesinin renklerin ve yönlerin enerjileri ve alanlarını belirtiyor tabloya bakarak enerji yönlerini öğrenip evinizde veya iş yerinizde uygulayabilirsiniz. Feng Shui felsefesindeki 8 önemli kural kişinin sevdiği ve görmekten mutlu olacağı nesneler, renkler, ışıklar veya canlılar üzerine dayalıdır.
Feng Shui1. Işık renkli ışıklar ve değişik şekillerde farklı yada sade aynalar
2. Ses, çanlar ziller yada isteğe göre dinlendirici klasik müzikler
3. Renkler
4. Çiçek Bitki ve küçük ev hayvanları
5. Havada asılan aşağı doğru uzanan süsler, nesneler
6. Heykel
7. Elektronik Cihazlar
8. Bambudan yapılmış kılıçlar
Yukarıda bahsettiğimiz sekiz adımda sizin tercihleriniz doğrultusunda özen gösterin mesela sevdiğiniz bir çiçek olabilir yada sevdiğiniz ev hayvanı elektronik cihazlar Televizyon vs. istediğiniz sevdiğiniz şekilde ve renkte olmalı aynalar geniş ve sevdiğiniz şekillerde olmalı renkler ise çok canlı olmalı bu canlılık ile o rengin sağladığı pozitif enerjinin vücudunuzda dinginlik sağlayacaktır. Yani sevdiğiniz nesneler ve renkler bunları görmek sizi daha pozitif bir ruh haline ulaşmanızı sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler