Fimo Hamuru Kullanılarak Yapılan Kolye

Kullanılacak Malzemeler:

  1. İnce zincir,
  2. Zincirle aynı renkte uzun çiviler, halkalar ve 1 adet klips
  3. Ev fırını
  4. Bıçak
  5. Kargaburun
  6. Turuncu, krem ve kahverengi renkte FIMO Hamuru

Fimo Hamuru Nedir?

Fimo, polimer kildir. Oldukça yumuşak ev fırınında sertleşmesini sağlayan plastik maddeler içeren, kolaylık şekillendirilebilen modelleme malzemesidir. Büyük kırtasiyelerde satılmaktadır.

Yapım Aşamalar:

Hamurların üçünden de ceviz büyüklüğünde parçalar koparın. Ayrı ayrı avucunuzda yumuşatın. Kahverengi hamurdan fındık büyüklüğünde 3 parça koparın. Her parçayı baş ve işaret parmağınız arasında ezer gibi yaparak düzleştirin. Diğer iki parça içinde aynısını yapın. Aynı işlemleri diğer iki renk hamur içinde yapın.

Şimdi, kahverengi hamurdan ufak bir silindir yapın. Bu silindirin etfarına sırayla, önce kahverengi, sonra turuncu sonra da krem renkli hamurları elinizde yapıştırın. (Bu kolyenin ortasındaki büyük gülü oluşturmak için yapılan işlemdir. Her bir yassı yuvarlak gülün taç yapraklarıdır.) Oluşan gülü elinizde düzeltin. Gülün altında oluşan fazlalığı bıçakla gülü zedelemeden kesin. Uzun çivilerden bir tanesini güle yatay biçimde saplayın. (Bir taraftan girip, diğer taraftan çıksın, gülü tam ortalasın.)

Kahverengi hamurdan nohut büyüklüğünde üç parça koparın. Parmaklarınızla ezin. (Küçük güllerden bir tanesinin taç yaprakları olacak.) Turuncu ve krem rengi hamurla aynı işlemi tekrarlayın. Kahverengi hamurdan gülün ortasındaki silindiri hazırlayın. (Büyük gülün ortasından daha küçük olsun.) Silindirin etrafına sırayla yaprakları elinizle sabitleyin.İkinci küçük gül için aynı işlemi uygulayın.Küçük güllerin arkalarını kesin, çivi saplayın. (Sonuç olarak bir büyük, iki küçük çivili gülümüz oluştu.)

Fırın tepsisine hazırladığımız gülleri koyup, 130 derecede 30 dakika pişirin. (Isı ve zaman önemli). Fırından çıkan hamurları soğumaya bırakın. Soğuyan hamurların içindeki çivilerin uçlarındaki fazlalığın bir kısmını kesin, kalanıyla güllerin her iki tarafına birer göz yapın. İnce zincirden kargaburun yardımıyla iki adet 3 cm’lik, 2 adet 8 cm’lik bir parça çıkarın. Bu gözlere birer halka takın. Büyük gülün her iki tarafına J kısa olan zincir parçalarını takın.
Bu zincirlerin uçlarına (her iki tarafa) küçük gülleri takın.) Küçük güllerin boşta kalan gözlerine uzun zincir parçalarını takın. Oluşan kolyenin bir tarafına yalnızca halka, diğer ucuna halka ve klips takıp, takınızı tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler