Göz Şekillerine Göre Eyeliner Sürme Teknikleri

Bir çok kadın eyeliner i farklı şekillerde sürüyor göz yapısını dikkate almadan tek tip eyeliner sürmeye çalışıyor. Makyajın olmazsa olmazlarından birisi olan eyeliner i doğru şekilde kullandığın zaman göz kamaştırıcı bir makyaj elde edebilirsiniz.
Öncelikle Eyeliner sürmenin basit bir kaç tekniğinden bahsedelim;
Öncelikle acemi makyaj yapan kişiyseniz yani eyeliner de acemi iseniz ilk başta kalem tipi eyeliner kullanmanızı tavsiye ederim çünkü kalem eyelinerlerin sürümü daha basittir. İnce uçlu likit eyeliner in sürümü daha zordur.
Tek hamleyle bir usta gibi sürmeye çalışmayın yavaş yavaş kademeli bir şekilde ilerleyin. Küçük çizgilerle başlayın hatanız olduğunuzda ıslak küçük kulak çöpü ile düzeltebilirsiniz. Sakın acele etmeyin küçük çizgilerle sağ ve sol gözünüze önce işaret koyun ve simetrik bir şekilde sürünüz.
göz tipine göre eyelinerDüşük göz kapaklarınız varsa;
Eyeliner i kalın çekmeyin Kirpik diplerine ince bir şekilde çekin. göz kapağınız düşük olduğu için çektiğiniz eyeliner hemen kapağınıza yapışır o yüzden önce bir göze kuruduktan sonra diğer göze çekin.
Yuvarlak Gözleriniz varsa onları daha çekik göstermek için eyeliner i sonuna kadar uzatın ve eyelinerinizi daha kalın çekin.
Küçük gözleriniz varsa, Gözlerinizin tamamına eyeliner çekmeyin. Dışa doğru yarım yada başlangıç çok ince olan giderek kalınlaşan bir şekilde eyeliner çekin.
Büyük Gözler;
İşte büyük gözleriniz varsa çok şanslısınız her tip her şekilde eyeliner uygulayabilirsiniz. Herkes gözlerini iri ve çekici hale getirmek isterken siz zaten sahipsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler