İğne Oyası Tekniği Anlatımı

İğne oyası örtülerde son derece zarif ve şık görünür, çok ince iştir. Bilmeyenler için zor görünebilir, oysa ki iğne oyası tekniği, sizler için hazırladığımız anlatımından da anlaşılacağı üzere sanıldığı kadar zor değildir, resimler yardımıyla zorlanmayacağınızı umuyoruz.

Kolay gelsin.

İğne Oyası

İp geçirilmiş iğneyi kumaşa batırıp geçirin, ikinci sefer de ip iğne üzerinde takılıyken, iğneyi ilk batırdığınız yerin biraz ilerisinden kumaşa batırın ve iğnenin delik kısmından ipi tutup iğnenin altından dolayın, ipi kendinize doğru yatırıp iğneyi çekin ve düğümleyin.

Yine aynı şekilde aralıklı olarak iğneyi kumaşa batırın ve düğümü tekrarlayın, bu şekilde bombeler yaparak devam edin. Üst sırada kumaşın ters yüzünü çevirin ve bombesiz dönüş düğümü atarak devam edin, dönüşleri böyle tekrarlayın.

2.ci sırada iğneyi alttaki sıranın bombelerinin ortasına batırın, bombeli düğümlerle sırayı tamamlayın. Böylece piramit şekli oluşturuldu, üzerine de bombeli düğümlerle devam edin, değişik ipler kullanarak (simli veya renkli olabilir) çevreleyin.

İğne oyasının tekniğinde önemli olan düğümlerdir. Siz bombelerde ipi uzunlu ya da kısalı tercihinize göre ayarlayıp değişik şekiller modeller oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. tuğçe dedi ki:

    iğneoyasını anlattınız neden birkaç model göstermiyorsunuz

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler