İstenmeyen tüylerden kurtulma yolları

İstenmeyen tüylerden kurtulma yolları
Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok farklı yöntemi vardır. Tüylerden kurtulma yollarının bazıları kalıcı çözüm sağlar, bazıları geçici çözümler sağlar.

İstenmeyen tüyleri yok etmenin yöntemleri

Cımbız ile tüylerden kurtulmak

İstenmeyen tüylerinizden cımbız kullanarak kurtulabilirsiniz. Cımbızla tüyleri kökünden kırmadan almanız için cımbız uçlarını çok dikkatli seçmelisiniz. Cımbız genelde kaşlardaki tüylerden kurtulmanız için yararlı olur. Kaşlarınızı şekillendirmek için fazla kaslarınızı cımbızla alabilirsiniz.

Jilet ile tüylerden kurtulmak

Jilet ile istenmeyen tüylerinizi acısız ve ağrısız alabilirsiniz. Jiletle aldığınız tüylerin olduğu bölgede herhangi bir iz, morartı, kızarıklık kalmaz. Ancak 2–3 gün içinde jiletle yok ettiğiniz tüylerin hepsi daha kalın ve daha sık olarak geri çıkar. Dolayısıyla tüylerden uzun süre kurtulmak için iyi bir yöntem değildir.

Ağda ile tüylerden kurtulmak

Ağdaların artık marketlerde satılan birçok türü var. Ağda ile aldığınız tüyleriniz ortalama 2 hafta ile 4 hafta arası çıkmaz. Ağda ile vücudunuzdaki istenmeyen bütün tüyleri alabilirsiniz. Ancak özellikle ince derili bölgelerde acılı bir tüy alma yöntemidir. Ağda ile tüylerden kurtulduktan sonra tüylerin olduğu bölgelerde hafif kızarıkları olur ancak telaşlanmayın bu doğal bir durumdur ve bir süre sonra geçer. Marketlerden soğuk ağda, ılık ağda, sıcak ağda, geleneksel çam sakızı ağdası olarak gördüğünüz ağda çeşitlerinden dilediğinizi alabilirsiniz. En çok tercih edilen ılık ağdadır.

İple tüylerden kurtulmak

İp ile tüylerden kurtulma işlemi genelde bıyık ve üst yanak kısmındaki istenmeyen tüyleri almak da kullanılır. Bu bölgeler daha hassas bölgeler olduğu için acı hissi vardır ancak dayanılmayacak şekilde değildir.

Tüy dökücü krem ile tüylerden kurtulmak

Tüy dökücü kremler parfümlü kıvamı ile tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürülür ve özel spatulası ile tüy dökücü kremi sürdüğünüz yerden sıyırarak temizleyin. Bu şekilde tüy dökücü krem ile tüylerinizden en acısız şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken, tüy dökücü kremler aynı jilet gibi tüyleri birkaç gün sonra tekrar çıkarır.

Elektrikli epilasyon makineleri ile tüylerden kurtulmak

Elektrikli epilasyon cihazları ile tüylerinizden kökünden alarak kurtulabilirsiniz. Ancak tüy alıcı epilatörünüzün kaliteli olması lazım zira tüylerinizi kökünden almak yerine kırarak alır ve cildinizi de tahriş edebilir.

Lazer epilasyon

Tüylerden tamamen sonsuza kadar kurtulmanın en acısız ve en hızlı yöntemi kesinlikle lazer epilasyondur. 3 ila 6 seans arasında bütün vücut tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nadiye dedi ki:

    Ben Bioder Epiten Vücut için ağda bantlarını bacaklarımda kullanıyorum. hem diğerlerine nazaran daha az acımasını sağlıyor. Ayrıca sürekli kullanımda tüylerin köklerini etkisiz hale getirerek tüylerin azalmasını da sağlıyor.

BİR YORUM YAZ

Spam Testi:

kadın sitesi kategoriler