Kalbi Kırık Kadın İntikam Peşinde Mi Koşar ?

Kadın…
Sevilmeyi ne çok sever, şefkati, ilgiyi… şımartılmayı belki. Güvenmeyi, güvende hissetmeyi ne çok ister. Yaslandığı omzun sabit kalmasını sever. Gitmemesini hiç bir yere ! Ne çok ödün verir, ne çok vazgeçer kendinden sevdiğinde. Mutlu etmek için onu seveni ne çok parçalar kendini… harap eder bazen. Seven kadın savunmasızlaşır. Kalbi bir yaprak gibi hafifler… Taaki…. Kırılana dek…!

O naif, o kırılgan, o sakin halin ardından aralanan bir perdede, ağlamaktan kıpkırmızı olmuş gözleri ile bakar kadın… Canı acıdığında başkalaşır, hırçınlaşır, saldırganlaşır.
Kararlıdır ! İntikam alacaktır. Canını acıtanı, canından koparacaktır, atacaktır. Beyninden atamaz, kinci değil ama unutamayandır kadın.

Kadınların intikamları erkeklerinki kadar göze batar cinsten olmaz genelde. Erkek bağırır, kavga eder, içindekini kusar. Kadın sessiz çığlıkları ile can acıtma yolunu seçer oysa. Daha iz bırakan olsun diye.Daha unutulmamak için. Bazen tek bir kelime ile özetler acısını. Sakinliği ile ürkütür, her an herşeyi yapabilir tavrı ile tedirgin eder.

Zekaları karşısında eğilmek gereken kadın cinsi… canı acıdığında intikam peşinde koşar evet ! Aldığı intikam için yaktığı tek bir sigaranın keyfini, başka hiç bir şeyden alamayarak…   Papatya Somer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler