Kesin Zayıflama Yöntemleri

Kesin Zayıflama Yöntemleri

30 Gün Unutmayı Öğrenin

Kalıcı kiloya sebep olan çok yağlı ve sizin en çok sevdiğiniz 2 tane besini belirleyin ve bu 2 besini tam 30 gün hiçbir şekilde asla yemeyin. 30 gün sonunda bu kilo almanıza sebep olan çok yağlı ve çok sevdiğiniz iki besin tamamen damak tadınız tarafından unutulacak ve bir daha yeme ihtiyacı duymayacaksınız. Yapmanız gereken sadece 30 gün sabretmek. Örneğin en çok kilo aldıran besinler çikolata, şerbetli tatlılar, kaju, fıstık gibi aşırı yağlı kuruyemişler ve daha birçok yağlı besin.

Tercih yapın

Sevdiğiniz besinleri bir liste halinde yazın ve içinden en düşük kalorili besinleri işaretleyin. İşaretlediğiniz besinlere öncelik vererek güne başlayın en yüksek kalorileri en sona bırakın ve böylece gün sonunda beklide o en yüksek kalorili yiyeceklere gerek kalmadan tokluk hissiniz olacak.

Günde 1,5 litre su için

Günlük içeceğiniz su miktarı en az 1,5 litre olsun bunu alışkanlık haline getirin. Elinizden ufak su şişesiniz düşürmeyin. Ancak unutmayın her şeyin fazlası zarardır. İçtiğiniz suyu idrar yoluyla atamazsanız böbrekleriniz zarar görecektir. 2 kilo verebilmek için böbrekleriniz harap etmeyin. Bu yüzden günlük 1,5 litre yeterli olacaktır.

Yemek ardından yatmayın

Yemek yedikten sonra hareketsiz kalmamaya özen gösterin. Yemek yedikten sonra uzanmanız veya hareketsiz bir şekilde saatlerce oturmanız kilo almaya başlamanız için atılmış en büyük adımdır. Ancak burada şuna dikkat edin, yemek yedikten hemen sonra hızlı yürüyüşlere veya aşırı efor sarf edeceğiniz hareketlere başlarsanız buda son derece sağlıksız bir adım olur zira mide krampları, dalak şişmeleri, hatta kalp krizine kadar varan olumsuz sonuçlar tok karnınıza aşırı efor sarf etmenizden olabilir.

zayıflama yöntemleri

 Az ve sık yemek yemelisiniz

Yemek porsiyonlarınız az ama yeme sayınız çok olsun. Gün içinde yaşam şartlarınıza göre az az miktarlarda sık sık besin tüketmeye özen gösterin. Bu sizin metabolizmanızı sürekli çalışır durumda tutacaktır.

Yoğurt tüketin

Evet, yanlış duymadınız yoğurt tüketin. Yoğurt her ne kadar yağlı bir besin olsa da, araştırmalar gösteriyor ki diyet listelerinde yoğurt olan kişiler hiç yoğur yemeden diyet yapan kişilerden daha çok yağ kaybetmiş yani daha çok zayıflamıştır.

Lifli besinler tüketin

Lif içeren besinler açlık hissi oluşmasını engeller. Mercimek, nohut, kuru fasulye gibi yemekleri yediğiniz zaman uzun süre acıkmamanızın sebebi budur.

Tuz tüketimini azaltın

Tükettiğiniz fazla tuz vücudunuzda ödem oluşmasına sebep olacaktır. Biliyorsunuz tuz bedendeki suyu tutar buda ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum şikâyetlerinin sebeplerinden biridir.

Maden suyu yani soda tüketin

Gazlı içecekler yerine maden suyu tüketin. Maden suyu tükettiğiniz besinlerin sindirilmesine yardımcı olarak kilo almanızı engelliyor.

15 defa çiğneyin

Bir lokmanızı 15 defa çiğnemeden yutmayın. Böylece midenize çok büyük bir yardımda bulunarak zayıflamanıza katkıda bulunacaksınız.

Meyve tüketin

Gün içinde bol bol tüketeceğiniz meyve tatlı krizlerine girmenizi engellediği gibi tok kalmanıza da fayda sağlar.

Şeker kullanmayın

Vücudunuzun ihtiyacı olan şeker oranını meyvelerden almaya çalışın. Kesinlikle fabrikasyon şekerlerin uzak durun.

Et tüketiminizi ayarlayın

Kırmızı et veya beyaz et bu iki tür ete de vücudunuzun ihtiyacı var öncelikle bunu unutmayın. Ancak özellikle kırmızı etin kilo almanızda çok büyük bir payı olduğunu unutmayın ve et tüketiminizi ayarlarken kırmızı ete daha az yer verin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler