Kış mevsiminde güzellik

Kış mevsimi aslında sanıldığının aksine tüm bedeninizi dinlendirme, yeniden canlandırma dönemi olarak kullanılabilir. Ancak savunmasız bir kış mevsimi geçirirseniz tabii ki güzelliğinizden bazı ödünler vermiş olursunuz.

Kış mevsiminde gerek cildiniz, gerek saçlarınız, gerek kilonuz olumsuz derece etkilenir. Hâlbuki birkaç küçük ayrıntıya dikkat etseniz harika bir kış mevsimi geçirmiş ve yaza son derece sağlıklı bir beden ve son derece güzel bir saç, cilt, vücut ile başlamış olursunuz.

Kış mevsiminde güzelliğinize gölge düşüren en büyük ayrıntı soğuktan kaynaklanan cilt çatlamaları ve cilt kurumalarıdır. Özellikle vücudunuzun açıkta kalan bölgeleri olan ellerinizi ve yüzünüz kış mevsiminin olumsuz etkileri ile çatlarlar ve hızlı yaşlanma sürecine girebilirler. Bu sebeple özellikle kış mevsiminde güzelliğiniz için yapacağınız en iyi şey, cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi elinizden düşürmemektir. Özellikle elleriniz gün içinde birkaç kez su ile temas ediyorsa, mümkün mertebe her kurulama sonrası ellerinize nemlendirici krem sürmelisiniz. Böylece elleriniz üzerinde oluşacak cilt çatlakları, deri buruşmaları ve el sertleşmelerini önlemiş olursunuz. Sanırım hiçbir bayan sert kıtır kıtır olan ellere sahip olmak istemez. Bunun yanında yine kış mevsiminde yüzünüz sürekli soğuk havaya maruz kaldığı için, nemlendiricilere yaz mevsimine nazaran daha çok ihtiyaç duyarlar. Günde 3 defa yüzünüze nemlendirici krem sürmeniz yüz güzelliğiniz için kış mevsiminde yapacağınız en akıllıca cilt bakımı olur. Ayrıca yine kış mevsiminin olumsuz etkileri ile dudaklarda aşırı çatlamalar görünür ve buda bir kadının güzelliği için son derece olumsuz bir görünüştür. Çünkü çatlak dudaklar süreceğiniz ruj, çatlamış dudaklarınızın arasında girerek çatlakları daha da belirgin hala getirerek güzelliğinize gölge düşürmeye yeterde de artar bile. Bu sebeple gün içinde sürekli rujunuzu silip nemlendirici bir dudak bakım sürüp ardından rujunu sürmeniz, hem rujunuzu tazelemeniz hamda dudaklarınızın çatlamasını önlemek için nemlendirmeniz açısından sonra derece doğru bit bakım uygulaması olur.

Yine kış mevsiminde saçlarınızın güzelliği de perdelenebilir. Saç güzelliğinizi korumak için, kış mevsiminde havadaki isden, sisden saçlarınızı saç bakım kremleri sürerek koruyabilirsiniz. Saç diplerinizi her yıkamadan sonra saç bakım yağları ile masaj yapabilir ve hava almasını engelleyecek şekilde bir havlu ile sararak yarım saat bekledikten sonra tekrar yıkayabilirisiniz. Saçlarınızı kuruttuktan sonra dışarı çıkarken, sonradan durulama gerektirmeyen saç bakım kremlerinden sürerek çıkarsanız, dışarıdaki sis, is, egzoz dumanı gibi kirli hava koşullarına karşı saçlarınızın güzelliğini korumuş olursunuz.

Yine kış mevsiminde insanlar çok fazla hareket edemedikleri için hızla kilo almaya başlar. Hâlbuki evinizde günde sadece 30 dakikalık bir egzersiz programı yapmanız kış mevsiminde güzelliğiniz için yapacağınız en faydalı uygulamalardan biri olur. Böylece kış mevsiminde güzelliğinizin temellerini egzersiz yaparak atmış ve yaz mevsimine zayıf ve formada girmiş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler