Makyaj Yapmak Boyanmak Demek Değildir…

Makyaj yapmanın da püf noktaları vardır. Öncelikle doğallığa önem verilmeli. Cilt yapınıza ve kişiliğinize en uygun tarzda makyaj yapmanız gerekir.

Sizi en iyi ifade edecek tarzı yakalamak için de makyaj ürünlerinin seçiminde göstereceğiniz özen önemli faktördür. Makyaj ürünlerini seçerken, cilt rengi-tipi, yaşam tarzı ve özellikle yaş faktörleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Makyaj yaparken;

– İlk olarak yüz temizliği yapılmalı ardından da tonik ile silinmeli, bu arada kaşlarınızıda unutulmamalı ve çıkan tüyler alınmalı, sonraki adım nemlendirici uygulanmasıdır.

makyaj yapmak

makyaj yapmak

– Fondöten kullanacaksanız mutlaka cildinizin tipine ve rengine uygun seçilmeli. Makyaj süngeri ya da parmaklarınızla cildinize tamamen yayılmasını sağlayarak sürün.

– Cildinizde parlak görünümleri önlemek için pudra yardımı ile matlaştırabilirsiniz. Bu uygulamalar ile yüzünüzde donuk bir ifade oluşur. Artık istediğiniz ifadeyi verebilirsiniz.

– Göz kapaklarınıza uygun farı sürdükten sonra kalem ya da eye liner ile çerçeveleyerek belirginleştirin, en son rimel uygulayın.

– Yüzünüzde donuk ve mat görünümü allık kullanarak canlandırabilirsiniz.

– Sıra dudaklarınıza geldi. Önce kullanacağınız ruj ile uyumlu renkteki kalem yardımıyla dudaklarınızı çevreleyin ve rujunuzu sürün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler