Mükemmel Kadın Olmanın Ağırlığı

Kadınlar; erkeklerin karşısında kendilerini unutarak hep kusursuz olma çabalarına girerler. Mükemmeliyyetçilik vardır doğasında, anne olur, eş olur, arkadaş olur vs. vs. vs… örnekleri çoğaltabiliriz yalnız sonuç hiçde memnuniyet verici değildir; yıpranmış, hayattan keyif almayan bir kadın ve tembel bir eş. Kadınlar neden mükemmel olma çabasındadır? Sorumluluklarını bilmesi midir, yoksa erkeklerin sorumluluklarını önemsememesi midir? Belki tartışılır ama etkiye tepki diyip konumuza dönelim. Elbette bunun çözümü var, fazla geç olmadan paylaşmayı siz de, eşinizde öğrenmelisiniz diyoruz.

kusursuz kadın

Bir araştırmaya göre kadınlar, kimseden kabul görmese de tıpkı evinideki yardımcıymış gibi çok fazla kararlar alıp uygulayarak daha fazla enerji harcıyor.

Nasıl enerji harcamasın ki; evde yapılacak tüm işlerden, genellikle alışverişlerden, çocukla ilgilenilmesinden, yapılacak tamiratların belirlenmesinden ve hayatlarının tümüyle organize edilmesinden pek çok erkeğin haberi dahi olmaz, sadece yapılması gereken konusunda bilgilendirilir. Eh kadınlar doğal olarak fazla enerji harcıyor. Erkekler hep nasıl olsa yapılır düşüncesiyle geçiştiriyor.

Ve bir gerçek daha bunca koşturmaca arasında kadınlar eğlenceye vakit ayıramıyorlar, erkekler ise kadınlardan daha fazla zaman ayırıyor.

Çiftler arasında bir taraf daha fazla aktif olduğunda diğeri otomatikman pasif konumda kalıyor. Oysa hayat paylaşmak değil midir? Acaba kadınlar gereksinimlerinin yeterince yerine getirilmeyeceğini mi düşünüyor, tam aksi de olabilir; erkekler rahatına düşkünlüğünden tüm yükü kadına bırakıyordur. Erkekler açısından bakıldığında kadınlar; güvenmediklerinden her sorumluluğu üstleniyor. Kadınlar ise; “erkekler, ilgisiz ve yeterince önemsemediğinden aksaklıklar oluyor” diyerek üstlenmek zorunda kalınıyor… Sizce hangisi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mehtap dedi ki:

    kimse mükemmel değildir kadınlarda tabi biz sadece sorumlukları üstsmüze alarak kendimizi kandırıyoruz bence erkekler istedikleri zaman çokta güzel sorumlilik alabiliyorlar lütfen kendimizi kandırmayalım bayanlar.Bırakalım onlardaz sorumlulugunu bilsin

  2. Ceyda dedi ki:

    Ikisi de… “Ilgisiz ve yeterince önemsemediginden”, “güvenmiyorum” zaten…

BİR YORUM YAZ

Spam Testi:

kadın sitesi kategoriler