Peeling

Pelling uygulamaları ile cildinizdeki cilt lekeleri, sivilceler, aknelerin tedavisi yapılabilir ve oldukça başarılı sonuçlar alınabilir. Peeling aynı zamanda ölü hücreleri yok ederek cildinizi arındırır ve daha genç bir yüze sahip olmanızı sağlar. Güzellik merkezlerinde yüzünüze düzenli olarak peeling uygulamaları yaptırmanız halinde, canlı, parlak, ışıldayan, lekesiz, sivilcesiz, aknesiz bir yüze sahip olabilirsiniz. Bunun yanında şayet güzellik merkezlerine giderek peeling yaptırma ihtimaliniz yoksa evde kendinizde bitkisel doğal peeling maskeleri, uygulamaları yapabilirsiniz. www.kadinlarportali.com

Bir kâsenin içine bir yemek kaşığı yulaf ezmesi, bir yemek kaşığı mısır unu, bir yemek kaşığı yoğurt koyun ve karıştırın. Bir litre suyu kaynatın ve başınıza kalın bir havlu kapatıp kaynamış olan bu suyun üzerine kapanın ve yüzünüze 5 dakika buhar banyosu yapıp, ardından hazırladığınız peeling maskesini yüzünüze sürüp parmak uçlarınızla 5 dakika ovarak masaj yapın. 10 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüzü temizleme jelleri ile yıkayın ve ince bir nemlendirici krem sürüp, kesme şekeri yüzünüzde hafifçe bastırarak peeling yapın. Kesme şeker yüzünüzde peeling etkisi yaparak ölü hücreleri soyarak temizleyecektir. Bir kâsenin içine 1 çay kaşığı ince bir nemlendirici kremi koyun ve üzerine yine bir çay kaşığı karbonat döküp karıştırın. Ardından bu peeling maskesini yüzünüze parmak uçlarınızla masaj yaparak iyice yedirin ve 10 dakika bekleyip yine parmak uçlarınızla yüzünüzden soyarak çıkarıp, ılık su ile yıkayın.

Bir kâsenin içine bir tatlı kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı yulaf ekleyin ve buhar banyosu yaptığınız yüzünüze bu ballı peeling maskesini sürün ve parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. Yarım saat bekleyip ılık su ile yıkayın. Bir tatlı kaşığı yoğurdun içine bir yemek kaşığı tuz koyun ve fazla karıştırmadan, tuzunu erimesine izin vermeden hemen yüzünüze sürün ve parmak uçlarınızla yüzünüzün tamamına sürüp 10 dakika bekledikten sonra ovarak yüzünüzden çıkarın ve ardından ılık su ile yıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. serap dedi ki:

    merhaba bu peelingin tarifteki gibi sırayla hepsin uygulayacakmıyız
    teşekkürler

  2. aysel dedi ki:

    bu pilingi hepsinimi kulanmak lazim

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler