Rüyada Muhammed (aleyhisselâm) Görmek Tabiri

peygamberimiz hz. muhammedi (s.a.v) rüyada görmek, her bakım­dan büyük hayır ve esenliktir.

hz. peygamberi bilinen sıfatlan üzere görmek, onun bildirdiği yüce hakikatleri anlamaya ve onlara uya­rak dünya ve ahiret mutluluğunu ya­kalamaya işarettir.

peygamberimiz (s.a.v), “beni rüya­da gören kimse, mutlaka beni gör­müştür; zira şeytan benim suretime giremez'” buyurmuştur.

resûlullah efendimiz’i (s.a.v) ya­kın çevresi ve arkadaşlarının (ehl-i beyt’i ve ashabının) anlattığı suretin dışında görmek, onun misalini idrak etmeye işaret eder.

hz. peygamberm görmek, gam ve kederden sonra sevinç ve sürura erme­ye, borçlu olanın borcundan, hapiste olanın hapisten, bir şeyden korkan kimsenin korktuğundan kurtulması­na, sıkıntı ve kıtlık içinde olan kim­senin rahata kavuşmasına, zenginin servetinin bereketlenerek çoğalması­na, hastanın şifa bulmasına, düşmanı olanın yardım görmesine işaret eder.

peygamberimiz’! görmek, iki dün­ya mutluluğuna, sonsuz1 r&hmet ve mağfiretten istifade etmeye, şeref ve itibara, ilâhî yardım ve ihsanlara işa­ret eder.

rüyada peygamberimizin iltifat­larına veya ikramlarına nail ol­duğunu görmek, faydalı ilimlerde çok ileri seviyelere ulaşmaya, yüce hakikatlere yürekten teslim olmaya işarettir.

rüyada hz. peygamberi görmek,saadet ve emniyete, kıyamet günü onun şefaatine nail olmaya işarettir.

peygamberimizi görmek, hac, umre veya başka bir vesileyle arabistan’ın hicaz bölgesine gidip, medine’deki kabr-i saadetlerini ziyaret etme imkânı bulmaya da işaret eder.

hz. peygamber’i bir yerde gör­mek, oranın imar edilmesine, halkın bolluk ve refah içinde yaşamasına, sosyal hayatta iyileşmeler görülme­sine, insanların saygı ve sevgi içinde yaşamalanna işaret eder.

hz. peygamber’in herhangi bir yerde vefat ettiğini görmek, o yıl içinde orada vefat etmeye işaret eder

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler