Rüyada Ok/Ok Atmak/ Ok Kılıfı / Okçu Görmek Tabiri

rüyada ok atmak, bir işin vekil, mektup veya elçi vasıtasıyla yerine getirilmesine işarettir.

okun hedefe isabet etmesi, olması arzu edilen bir şeyin gerçekleşme­sine, düşmana galip gelmeye veya doğacak çocuğun erkek olmasına işarettir.

bir hedefe atılan okun isabet et­mediğini görmek, insanların namus ve şerefine dair kötü söz söylemeye işaret eder.

rüyada bir insana ok attığını ve okun isabet etmediğini görmek, o kimse hakkında olumsuz söz söyle­meye, haksız bir isnatta bulunmaya; ok o kimseye isabet ederse, söyledi­ği sözün doğru olduğuna işarettir.

rüyada düşmanla savaşmak ama­cıyla ok attığını görmek, rakibinden muhtaç olduğu bir şeye nail olmaya, saygınlık ve şöhrette emsallerini geç­meye işarettir.

rüyada kendisine ok atıldığını ve okun isabet ederek kanmın aktığını görmek, büyük bir kimseden menfaate erişmeye işarettir.

rüyada kalbine ok isabet ettiğini görmek, karşı cinsten bîrinin ken­disine göz ucuyla bir an bakmasına işaret eder.

bir dağın tepesine çıkıp doğu veya batı istikametinde ok attığını gören kimse, eğer ehilse önemli bir maka­ma gelir, değilse mülk edinir.

iki grup insanın birbirlerine ok attıklarını görmek, bunlar arasında mevcut olan bir anlaşmazlığa işaret­tir; bu gruplardan hedefe ok isabet ettiren taraf davasında haklı, isabet ettiremeyen taraf ise haksızdır.

rüyada halkın üzerine ok attığını gören kimse, onlar hakkında kötü ve yaramaz söz söyler.

elinde ok olduğunu görmek, güçlü bir duruma gelmeye, mala kavuşma­ya veya memuriyete işarettir.

okun kırılması, üzerine aldığı işi başaramamakla yorumlanır.

rüyada kadının ok görmesi, koca­sına işarettir.

bir kadının kendine doğru ok at­tığını görmek, o kadın tarafından sevilmeye, kendisinin de bu kadına gönül vermesine işarettir.

rüyada kılıftan ok çıkarmak; bir girişimde bulunmak için kesin karar vermeye, rızkın artmasına veya er­kek evlâda işarettir.

rüyada ok kılıfı aldığım veya bul­duğunu görmek, evlenmeye işarettir.

rüyada kendisine bir ok kılıfı ve­rildiğini görmek, makam, mevki ve dünyalığa işaret eder.

ok mahfazası görmek, düşmana galip gelmeye, şeref ve itibara, iş­siz kimsenin iş bulmasına veya mal edinmesine, evli çiftlerin bir çocuk­larının olmasına işarettir.

rüyada okçu görmek, malı adaletle taksim etmeye, kavga ve şiddete, sa­vaş ve üzüntüye, halkı ispiyonculuk yapmaya zorlayan casusa işaret eder

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler