Rüyada Ölünün Gömülmesi Tabiri

rüyada ölerek defnedildiğini gör­mek, çıktığı uzak bir yolculuktan umduğunu bulamamaya işarettir.

rüyada tanıdık biri tarafından ölmeden   defnedildiğini   görmek, gömen kimsenin düşmanlığını açığa vurmasına, hakkında kötü söz söy­lemesine veya bir zarar vermesine; eğer gömüldüğü mezarda ölürse, uğradığı zulüm sebebiyle vefat etme­ye; ölmez ise, maruz kaldığı zulüm ve haksızlıktan kurtulmaya işarettir.

bir mezara atıldığını görmek, bir tehlikeye maruz kalmaya işarettir.

rüyada bir lahde konulduğunu gören kimse, ev sahibi olur; üzerine toprak döküldüğünü görse, dökü­len toprak kadar mala nail olur.

rüyada evine defnedilmiş peygam­berin, âlim veya seçkin bir kim­senin kabirden diriüp kalktığını görmek, o kimsenin ilim, sanat ve ahlâkına vâris olmaya işarettir.

rüyada gündüz veya gece kabre defnedildiğini görmek, halkı kötü­lüğe teşvik etmeye, olumlu işler yap­malarına engel olmaya işarettir.

rüyada yaşayan birinin yaşayan birini defnettiğini görmek, defne­den kimsenin, defnettiği kimseye hile yapmasına işarettir.

bazan rüyada yaşayan birinin yaşa­yan birini defnettiğini görmek, gö­mülen kimsenin yoksulluk ve geçim­sizlik gibi olumsuzluklardan kurtulma­sına, bekâr ise evlenmesine işarettir.

rüyada ölü bir kimse tarafından mezara gömüldüğünü görmek, borç­lanmaya, zimmetine mal geçirip bunun gerekçesini açıklayamamaya işarettir.

rüyada bir ölünün ikinci defa defne­dildiğini görmek, haddi aşan tavır ve davranışların affedilmesine işarettir.

rüyada ölünün ölüyü defnettiğini görmek, akrabalar arasındaki sevgi ve dayanışmanın artmasına işarettir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler