Rüyada Sur Görmek Tabiri

Rüyada sur görmek, Allah yolunda savaşan askerlere, ululuk sahibi dev­let başkanına, ordunun kurmay he­yetine ve diğer devlet yöneticilerine işarettir.

Bazan rüyada sur görmek, önde gelen âlim ve evliyaya, hakla bâtılı ayıran İslâm dinine ve çok sevince işaret eder.

Rüyada görülen meçhul burç ve surlar, Kur’ân-ı Kerîm’e, ilme, takva ve duaya, korunması gereken her şeye (mal, sosyal barış, eşler ve çocuklar, anne ve babalar, bilgin ve saygıdeğer insanlar vb.) işarettir.

Şehir surları, burada görev yapan hâkimlere ve diğer mütevelli heyetlerine   ve  bunların  yardımcılarına;

surların yüksek yerleri, düşmanın amacını ve durumunu bilip ona göre davranmaya işarettir.

Şehir surları; güvenlik görevlile­rine, devletin hazır tuttuğu silah ve gıda stoklarına da işaret eder.

Rüyada sur üzerinde bulunduğu­nu görmek, korku ve kaygılardan ve düşmandan emin olmaya işarettir.

Rüyada bir şehrin surlarının yı­kıldığını görmek, şehir yöneticisi, emniyet müdürü veya komutanının görevden alınmasına ya da bunlardan birinin ölümüne işarettir.

Rüyada bir şehrin surlarının kendi­liğinden yer değiştirdiğini veya hay­van gibi yürüdüğünü görmek, devlet erkânının o burç ve surların yürüdüğü tarafa yolculuk yapacağına işarettir.

Rüyada dervaze, büyük sokak ve sur kapılarını gündüz vakti kapa­lı görmek, burada meydana gelecek hoş olmayan durumlara; bu kapı­lardan şehre girdiğini görmek, ka­zançlı ticarete, geçerli sanata ve bol rızka işarettir.

Dervaze, büyük sokak ve sur kapı­larını gündüz vakti açık görmek, bir iş veya meslek edinmeye işarettir.

Rüyada şehrin hisarları, kale ve surlarında görülen olumsuzluk­lar, ileri gelen kimselerde görülecek olumsuzluklara; bunlarda bir gedik açıldığını ve bu gedikten şehrin içine sel, aslan, hırsız vb. girdiğini görmek, bu şehirde dinî hayatın za­yıflamasına; ilme, sanata ve tefek­küre olan ilginin azalmasına işarettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler