Rüyada Zikir / Zikir Meclisi Görmek

ZİKİR/ZİKİR MECLİSİ

Rüyada Allah Teâlâ’yı zikrettiğini görmek, hayır kapılarının açılması­na, kalbin tatmin olup manevi doyu­ma ulaşmasına, belâ ve sıkıntılardan kurtulmaya, düşmanlann şerrinden emin olmaya’ ve onlara galip gelme­ye, emniyete kavuşmaya, güç işlerin kolaylaşmasına, kötülüğü emreden nefsiyle ciddi bir mücadele içine gir­meye ve büyük bir makama ulaşma­ya, değerinin artmasına işarettir.

Rüyada Allah Teâlâ’yı hürmetle zikrettiğini gören kimse, mutluluk doksan dokuz mukaddes isimden hangisi ile zikir yapıldı ise, rüya, yukarıdaki yorumlara ek olarak, o ismin anlamı göz önünde bulunduru­larak yapılmalıdır.

Rüyada teşbihini (yaptığı zikri) unut­tuğunu görmek, hapse girmeye, üzüntü ve kedere düşmeye işarettir.

Rüyada zikir yapan bir topluluk görmek, orada yaşayan insanların dindarlığına, iyilik üzere bulunmala­rına, halk için feyiz, bereket ve nime­te işarettir.

Bir zikir meclisinde bulunduğunu görmek, iyi kimselerle birlikte olma­ya ve cennete girmeye işarettir.

Rüyada bir toplulukla beraber zi­kir yaptığını görmek, din büyükle­rinin ve salih (dindar, iyi) kimselerin sohbetinde bulunmaya, Allah’ın (c.c) bahşettiği nimetlerden o toplulukla birlikte istifade etmeye işarettir.

Rüyada bir zikir meclisinde bulun­duğu halde zikre iştirak etmeyip seyirci kaldığını görmek, nimet ve rahmetten mahrum kalmaya işarettir.

Rüyada zikirle meşgul olanların yanında fazla durmayıp, oradan hemen ayrıldığını görmek, huzur ve mutluluktan kendi kusurları yü­zünden mahrum kalmaya ve inancın zayıflamasına işarettir.

Rüyada gençlerden veya küçük çocuklardan meydana gelmiş bir zikir meclisi görmek, dinine bağlı, eğitim görmüş, bilgi ve beceri kazan­mış bir neslin yetişmekte olduğuna, ülkenin kalkınıp gelişeceğine, gele­ceğin daha iyi olacağına işarettir.

Rüyada Allah Teâlâ’yı hatırlamak, O’nu güzel isimleriyle zikretmek ve anmak; çok yararlı işler yapmaya veya bunlara vesile olmaya, uyanıklı­ğa, dünya ve ahiretin iyiliklerinden en üst seviyede yararlanmaya işarettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler