Saç Boyama

Sürekli kuaföre gitmek, saçları kuaföre boyatmak hem maddi yönden hem de zaman yönüyle çoğu zaman sıkıntı yaratır. Kimi zaman da evde kendimiz saçlarımızı boyamak isteriz; ancak bir taraftan da korkarız: Kötü mü olacak, saçlarım güzelliğini kaybedecek mi diye. İşte bu yazımızda doğru saç boyamanın nasıl olacacağı üzerinde duracağız. Aşağıdaki önerilerimizi dikkatle okursanız ve bu önerileri uygularsanız harika bir saça kavuşacağınızı garanti edebiliriz.

Saç Boyama Teknikleri:

En iyi renk için ilk önce boyayı saçlarınızın arka bölümlerine sürünüz. Bunu nedne yapıyoruz çünkü öndeki saç tutamları saçın en geçirgen bölüleridir. Bu nedenle boyayı hızlıca emerler. Saçlarınızınn diğer tarafları bu kadar çok boyayı emmezler. Boyayı her zaman saçınızın arka taraflarına sürerek renk tonlarının oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

saç boyama

Açık tonlu saçlar içinde öncelikle boyamaya ön tutamlardan başlamalısınız. Doğuştan sarışın olanlarda güneş etkisiyle saçlar arkadakilerine göre daha açıktır. Eğer saçınızı açmak istiyorsanız ilk önce sarışın kadınlardaki gibi siz de boyayla ön tutamları açabilirsiniz.

Şayet bu yöntemi seçerseniz saçlarınız daha doğal bir şekil alır ve çevrenizdeki insanlar bunu doğal olarak alglayabilir. Dip boyasıda yine kadınlarca çok merak edilen saç boyama şeklidir. saç boyasını ilk önce saçlarınızın diplerine sürmelisiniz. tabi bu işlemi incelikle yapabilmek için tırnaklarınızı kullanmalısınız. tırnaklarınızla boyayı iyice saçlarınızın diplerine sürünüz. bu şekilde yüzde yüz olumlu sonuç almanız mümkün.çeşitli kimyasal karışımları kullanmanızı tavsiye etmeyiz. bu şekilde saçlarınız zarar görebilir. saçlarınızın istediği renge kavuşması sizin elinizidedir. zaman aralığı ve kullandığınız saç boyasının kalitesine göre olumlu netice alabilirsiniz. tabiki zamanıda iyi değerlendirmelisiniz. saç boyama işleminde acele etmemelisiniz ayrıca çok da yavaş yapmamalısınız. saç boyama sırasında yanınızda biri olursa sizin için daha sağlıklı olacaktır. çünkü yanınızdaki kişi sizi daha iyi  yönlendirebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler