Selülit Gözle Görülmeden Önleminizi Alın

Selülit özellikle hanımlarda vücudun hareketinin az olduğu bölgelerde meydana gelir. Sıklıkla popo, basen, koltuk altı yan alt kesimleri, üst kolun dış arka kesimleri, sırtın alt kesimlerinde yerleşir.

Erkeklerde ise karnın ön alt kesimlerinde, bel bölgesinin yan kesimlerinde olabilir. Selülit gelişimi ve yağ birikimi neticesinde dokulardaki faaliyetler zaman içerisinde bozulmaya başlar. Yağ birikmeleri genel veya bölgesel formlarda görülebilir. Özellikle en çok görülen şekil bölgesel yağ birikmeleridir.

Oluşmasını Engelleyin

Adale ve eklem fonksiyonlarında azalma, sırt ve bel ağnian, şişmanlık, çabuk yorulma, organlarda kısmi fonksiyon kayıpları, varisler, ciltte deformasyonlar, doku sarkmaları, ciltte çatlaklar ve kişinin psikososyal yapısında bozulmalar meydana gelebilir. Selülit bir hastalık olarak kabul edildiğine göre oluşmasını engellemeye yönelik tüm önlemlerin alınması ve tedavinin yapslması gerekir.

Erken dönemdeki selülitler gözle görülmez fakat cilt baş parmak ile işaret parmağı arasında sıkıştırıldiğında ciltte pürüzler fark edilir hale gelir ki bu dönemde kadının kendi kendine yapacağı uygulamalar ve alacağı tedbirler ile sorun giderilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler