Tek Bir Damla Gözyaşı İle Çekip Gitmek

Bir kadın olarak… bazen gerçekten karmaşık olabildiğimizin farkındayım… Ve itiraf ediyorum…! ‘erkek olsaydım ne yapardım bu durumda’ dediğim anlar olabiliyor.
Kadınlar, zaman zaman hayal dünyaları tarafından esir alınabiliyorlar. Öyle şeyler tasarlıyorlar ki beyinlerinde… bir fantazi olmaktan çıkıyor, yaşıyorlar adeta.
Ve kurdukları her ne ise, bunun gerçekliğine inanıp… onun gerginliği ya da keyfi ile devam edebiliyorlar yollarına….
-lar derken… edebili-yoruz…! demek istedim… !
……
Çok yakın bir dostum ve ben zaman zaman kadın erkek ilişkileri hakkında ahkam keserken… konu dönüp dolaşıp en çok acıtanlardan biri olan ‘ihanete’ gelir…
Bu konuda ağzımız köpüre köpüre atıp tutarken, neticesinde ulaştığımız bir nokta olur… hiç değişmeyen bir karara varırız hep… yapılabilecek en harika şey…. ‘tek bir damla gözyaşı dökerek… çekip gitmek…’

göz yaşı

Bu da bizim ‘ihanet’ karşısındaki en büyük fantazimiz…
Birşey bizi, o tek damla gözyaşını dökerek, arkanı dönüp gitmenin….(mümkünse yandan yapılmış sade bir topuz ve tok bir topuk sesi eşliğinde…) karşımızdaki erkeği en çok acıtabilecek şey olduğuna inandırmış anlaşılan.
..
Telafuz edilmeyen uzun cümleler vardır dilinde kadınların. Konuşmak yerine sadece yutkunduğu ve derin bir nefes çektiği. Yeri geldiğinde kullandığı mimikleri vardır… Doğru zamanlar için sakladığı adımları.
Bir damla gözyaşı akıtarak çekip gitmek istediği anlar.. arkasında bıraktığına vereceği acının hazzı ile kurduğu bir fantazi. Bir kuş olup girmek ister o camdan içeri…. ardında bıraktığının gözlerinden akan binlerce gözyaşına tanıklık etmek ister…
Bir erkeğin kendine bile itiraf edemediği gerçekleri bir anda suratına çarpama isteği vardır kadının. ‘İşte sen bu’sun..’ diyerek yürüyüp gidesi vardır.
Asla konuşmadan… asla ağlamadan.. asla yalvarmadan…

Kadınların intikamları daha sessiz.. daha sinsi.. daha stratejik olabiliyor. Acıyan bir kalp ile yaşamak yerine, acıtılmış bir can ile devam etmeyi tercih ediyor kadınlar erkeklerin aksine. Erkeklerin anında dışa vurdukları nefreti içlerinde saklayıp doğru zamanı kollayabilecek sabra sahip kadınlar.
Üzerinden yıllar geçse bile unutmadıkları kırgınlıklarını… belki de en tatlı anda çıkartıp hediye edebilecek olan ‘sabır’ bize “Amazon Kadınları” ndan kalmış bir miras olsa gerek….!

Papatya Somer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler