Yalnızca Diyet Ürünleri Tüketerek Zayıflayabilir miyiz?

Diyet ürünler normal kendi grubları içerisinde yer alan diğer referans ürünlere göre genelde %25 oranında azaltılmış enerjilerdir. Yani %25 oranında kalorisi azaltılmış yiyecek ya da içecek türleridir. Diyet ürünlerde grublarına göre kalorisi azaltılmış olabilir. Sodyum yani tuz içeriği azaltılmış olabilir.

Tam şekersiz ya da şeker içeriği azaltılmış olabilir. Genelde vitamin, mineral içeriklerinde fazla bir değişiklik olmamakla birlikte lif içerikleri normal ürünlere göre daha fazla olur. Sadece diyet ürün tüketerek zayıflamak ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü zayıflamanın temel şartı günlük alınan yiyeceklerle ve içeceklerle alınan enerjinin günlük harcadığımız enerjiden daha az olmasına dayanır.

Sadece diyet ürünü bol miktarda tükettiğinizde gene günlük almanız gereken enerji miktarından daha fazla enerji alacağımızdan ötürü, diyet ürünlerle de zayıflamayabilirsiniz. Aksine kilo alabilirsiniz. Yapılması gereken şey hangi besin olursa olsun bu bir diyet ürünü ya da normal bir ürün olsun.

diyet yemekleri

Ne miktarda tüketildiği ve ne sıklıkta tüketildiğidir. Bazı yapılan yanlışlardan biri de annelerin çocuklarını zayıflatabilmek için diyet ürünlere çok fazla yüklenmeleridir. 7 yaşına kadar hiçbir çocuğa layt süt ürünü ya da kepekli ekmek tüketmesi önerilmemektedir. Eğer özel bir sağlık problemi yoksa ve doktoru önermediyse. Bu nedenle diyet ürünlerini de sadece kalorisiz ürünler ya da 0 kalorili ürünler olarak düşünülmemeli. Ne miktarda ve ne sıklıkta tükettiğimize mutlaka dikkat etmeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler