Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını alıngan, duygusal, hassas bir yapıya sahiptir.6.hisleri çok kuvvetli olan yengeç kadını etrafında yaşanan ve yaşanacak olayları önceden hissedebilirler. Detaycı oldukları işlerde başarı gösterirler, ilgisini çekmeyen konularda detaylara inmedikleri için başarısız sonuçlarla karşılaşırlar. Aşırı merhameti yüzünden zaman zaman iyi niyeti su istimale uğrar.  Sıcakkanlı ve sevecen bir yapıya sahiptiler.  Ancak hiç beklemediğiniz biranda alınganlıkları sebebiyle birden yüzleri asılabilir ve tamamen içlerine kapanabilirler. Eleştirilmekten hoşlanmazlar. Kincidirler, kolay kolay kendisine yapılan haksızlığı unutmazlar ve affetmezler. Evcimen tavırları bazen abartıya kaçarak etrafındakileri rahatsız edebilir. Depresyona meyilli bir psikolojiye sahiptirler. Sabırlı ve kanaatkârdırlar. Çok çabuk pes etmezler. Belli etmeseler de mücadeleci bir yapıları vardır. Sır saklamayı pek bilmezler. Bu aslında onların temiz kalpliliğinden ve karşısındaki kişiye fazla güvenmesinden kaynaklanır.

AŞK HAYATI

yengeç burcu kadını

Aşırı evcimen ve anaç yapıları ile küçük yaşlardan itibaren evlilik hayalleri kurarlar.  Sevdikleri sevildikleri biriyle evliyseler dünyanın en mutlu kadını olurlar. Eşine ya da sevgilisine kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa öyle davranırlar. Sadakate önem verirler ancak şüpheci olmadıkları için aldatılsa bile uzun süre fark etmezler. Sevdiği erkek tarafından sürekli şımartılmak ve sevildiğini hissetmek ister. Mükemmel bir anne ve mükemmel bir eş olurlar. Kayınvalide, kayınbaba gibi kavramlara çok önem verirler.Geleneksel bir yapıya sahip oldukları ve anaç, evcimen ruhları sayesinde eşinin ailesiyle hiç sorun yaşamazlar ve her zaman sevilen gelin olarak tanınırlar.

SAĞLIĞI

Mide rahatsızlıkları yaşarlar. Aşırı hassas yapıları yüzünden üzüntü duyduklarında midelerine ülser olarak yansıyan rahatsızlıklar yaşarlar.  Bağırsak tembelliği sorunu ile sık sık karşılaşarak kabızlık sorunu yaşarlar. Hastalığa hiç dirençli değildirler. En ufak soğuk algınlığında günlerce yataktan çıkamazlar. Hastalandıklarında aşırı nazlı ve kaprisli olurlar.Doktor tavsiyelerini can kulağı ile dinlerler.Abartarak uygularlar.Aşırı evhamlı karakteri yüzünden hastalıkları geçene kadar herkeze hayatı zindan ederler

İŞ HAYATI

Aşırı alıngan ve duygusal bir yapıya sahip olan yengeç kadınları iş hayatında mantığından çok duygularını dinlediği için kendine ait bir işte başarılı olamaz ve iflaslarla karşılaşır. Vicdanına yenik düşerek aşırı merhametli yapısıyla iş hayatında başarılı ilerlemeler kaydedemez. Kendisine en uygun meslek doktor, hemşire gibi insanları yardımına koşan davranışların olduğu meslektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. zeliha okur dedi ki:

  güzelde ben eşimden ayrıyım seviyorum ve yeni bir şk istemiyorum eşimi geri istiyorum eşim de yengeç çoğunlukla beğeniyorum ama çok yuvarlak kelimelerle açıklamalar var nasıl ayrı olanlar için 2011 barışma yılı olmayacakmı .* teşekkürler

 2. sumeyye dedi ki:

  yengec burcuyum bazıları tamamen dogru bazıları tamamen yanlıs

 3. Âmine dedi ki:

  aynen beni anlatmış ben aslında böyle şeylere pek inanmam ama bu beni çok şaşırttı

 4. Aleyna dedi ki:

  çok güzel de ben doktorluğu yapamam kan görmeye dayanamam offffff

 5. ali dedi ki:

  Hayatın tadını çıkarmayı seven bir balık erkeği iseniz ve geçmişi hiç sallamayan bir adamsanız, yengeç kadınından uzak durunuz. Çünkü yengeç kadının anlaşılamayacak bir duygusal kapris yapısı vardır. Durup dururken sorun çıkarabilir. Normal zamanda çok tatlı bir kızken, kaprisliyken hiç çekilmiyor. Aşk bile onu kurtarmıyor o anda. Sürekli melankonik yaşamak istemiyorsanız uzak durun.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler