Menekşe yağının saça faydaları

Sağlık, parlak, güçlü saçlara sahip olmak için birçok saç bakım kremi, saç bakım şampuanları, saç bakım serumları kozmetik sanayi tarafından üretilmekte ve satılmaktadır. Her kadın sağlıklı, parlak, ışıl ışıl saçlara sahip olmak ister ancak bunu sağlayabilecek saç bakım ürünleri çoğu kadına ya pahalı gelmektedir ya da temin edebilme imkânı yoktur. Hâlbuki evde her kadın kendi kendine yapabileceği hem ucuz hem de çok etkili bir saç bakım yöntemi olan menekşe yağını kullanabilir. www.kadinlarportali.com olarak sizlere bugün menekşe yağının saç bakımındaki önemine dair birkaç ipucu aktaracağız.

Saç dökülmeleri için menekşe yağı

Saçlarınız birçok farklı sebepten hızla dökülmeye başlayabilir. Saç dökülme sebepleri olarak, mevsim değişiklikleri, stres, kullanılan kalitesiz saç boyaları, bakımsız kalmaya bağlı kırılan, kopan saçların dökülmesi gibi daha birçok sebebe bağlı olarak kadınlar sürekli saç dökülmesinden şikâyet ederler. Menekşe yağı, saç dökülmesini önlemekte, saçları onarmakta oldukça etkili bir saç bakım yöntemidir. Bunun içine ufak bir kâsenin içine bir yemek kaşığı susam yağı, iki yemek kaşığı menekşe yağı, bir yumurtanın sarısını katıp iyice çırptıktan sonra bu saç bakım karışımını saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin ve 1 saat bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın. Bu saç bakımını haftada iki kez yapmanız menekşe yağının saç dökülmesini engellemesine yetecektir.

Kırılmış, yıpranmış mat saçlar için menekşe yağı

Saçlar ne kadar uzun olursa olsun, kırıklar içinde bir saç hiçbir kadını güzel ve bakımlı göstermez. Bu sebeple canlı, parlak, kırıkları olmayan güçlü bir saç istiyorsanız bir kâsenin içine menekşe yağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı ve 2 yemek kaşığı sirke dökerek karıştırın. Bu karışımı yeni yıkanmış saçlarınıza, diplerine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın ve havlu ile sarıp 1 saat bekletin. Ardından bol ılık su ile iyice durulayın. Kısa zamanda saçlarınızdaki kırıkların döküldüğünü, saç diplerinizi daha kuvvetlendiğini, saçlarınızın parlaklığının arttığını fark edeceksiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Spam Testi:

kadın sitesi kategoriler