Rüyada Deli Görmek Tabiri

Rüyada deli birini görmek, âlim ve asabi bir yöneticiye, dini bozuk birine, inatçı düşmana, edepsizliğiy-le tanınan bir adama veya azgın bir hayvana işarettir.

Delide çirkin bir durum görmek, yukarıda zikredilenlerden birinin ve­receği zarara işarettir.

Rüyada bir delinin davranışların­dan zarar görmemek, esenlik ve emniyete işarettir.

Yanındaki deliden korktuğu halde ondan bir zarar görmemek, düş­man şerrinden korunmaya işarettir.

Rüyada aklını yitirdiğini, deli ol­duğunu görmek, faizden kazanıla­cak haram mala işarettir.

Bazı yorumculara göre, rüyada deli olduğunu görmek, zengin ol­maya işarettir.

Rüyada sara hastalığına tutulup aklını kaybettiğini görmek, malının yağmalanmasına, bir belaya çatma­ya, büyülenmeye veya başka bir mu­sibeti işarettir.

Bazan sara hastalığına tutulup ak­lını kaybettiğini görmek, eğer ehil ise yüksek bir makama gelemeye, iti­bar ve hüküm sahibi olmaya veya mi­ras gelirinden elbise almaya işarettir.

Rüyada sabi bir çocuğun delirdiği­ni görmek, babası için mal ve zen­ginliğe işarettir.

Rüyada deli bir kadın görmek, oyılın feyizli, bereketli ve bolluk için­de geçeceğine işarettir.

Rüyada  deli  bir  kadın  görmek,dünya ile yorumlanır.

Rüyada deli bir kadının insana yü­zünü dönmesi, rüya sahibinin dün­yaya yönelmesine veya feyizli ve bereketli bir seneye işarettir.

Rüyada kendine bakan deli bir kadından korktuğunu görmek, elemal geçmesine işarettir.

Deli bir kadından bir şey aldığını görmek, çok hayırlıdır.

Rüyada arkasını dönüp giden deli bir kadını takip ettiğini, fakat ona yetişemediğini görmek, dünya ni­metlerine talip olmasına rağmen on­lardan mahrum kalmaya; eğer yetişir­se, dünyada istediklerini elde etmeye işarettir.

Rüyada deli bir kadının kendine doğru çektiği adam, eğer bu kadın­dan sakınır veya kaçarsa, saygın ve makbul biri olur, takva ehli olmasına rağmen dünya ona yönelir.

Bilinmeyen deli, hayır ehli bir kim­seye; bilinen deli, ibretli işlere işaret eder.

Bir şeyin dokunması veya teması ile aklında noksanlık meydana gel­diğini görmek, büyük günah işleme­ye veya faiz yemeye işarettir.

Sebepsiz ve durduk yerde delirdi­ğini görmek, mülk ve servete, din ve dünya işlerini akıl ve inançla götür­meye işaret eder.

Delilik; kimi insanlar için saltana­ta, kimileri için mala veya mirastan geçinmeye, kimi insanlar için sonu kederle bitecek işlere, kulluk kaygı­sı taşıyan insanlar için güzel ve salih amellere işarettir.

Rüyada deli olduğunu görmek, di­nin enirlerine ihlâsla sarılmaya, âşık olmaya ve iman güzelliğine işarettir.

Rüyada meczup (cezbeli) görmek, dünya ile ilişkilerini kesmiş, manevi hazlarla yaşayan kimseye işaret eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. mahmut yeşilmen dedi ki:

  rüyada delirdiğini görmek ben gördüm zengin oldum bol seks bol tatil gene delirecem sex manyağı olacak insan

 2. enes akarsu dedi ki:

  ben rüyamda deli beni kovalıyordu

 3. Barry Allen dedi ki:

  Rüyamda manyak bir kız gördüm evde tek başınaydı duvarları kanlıydı delirmeden önce sınıf arkadaşımdı biraz anımız vardı biz gizlice evine girdik heryer acayip kanlıydı korktuk sonra bi arkadaşım vizi çağırdı sessizce gelin dedi gittik sanki duvardaki kanla konuşuyor gibiydi çığlık atıyordu sonra bizden biri NE diye yüksek sesle söyledi sonra bizi kovalamaya başladı okula kadar çita gibi koştuk öğretmenler odasına girdik bişey belli ermeden naber hocam falan sonra kız içeriye daldı t shirti kanlı falan taradı bütün hocaları aonra dayanamadım DUR diye bağırdım durdu bana baktı çok ciddileştim ayağa kalkıp kız elimi uzattım arada bi 1m vardı büyü yapar gibi elimi uzattım sonra kıza anılarımızo anlattım anlatırken koluma bir karıncalanma girdi sanki patlauacak gibiydi ama durmadım sonra kız birden yere düştü ağlamaya başladı özür dilerim falan dedi olayını anlattı sonra normal birine söndü sonra manitam oldu 😀 bilen birisi lütfen ne anlama geldiğini anlatabilir mi?

 4. Şengül dedi ki:

  Rüyamda başı kapalı deli 45-50 yaşlarında zayıfça bir kadın elinde henüz 5-6 aylık kadar sıskaca beyaz renkte kafasında tekir motifli bir kediyi önce seviyor gibi yapıyor sonra kafasını gövdesinden ayırmak için asılmaya başlıyor bende hişt napıyorsun sen versene hayvanı diyorum vermiyor o arada gözlerine bakınca kadının deli olduğunu anlıyorum sonra arkasında başka bir kadın beliriyor kaş göz hareketleriyle bana üstüne gitme der gibi zarar vermesin hayvana der gibi bakıyor yüzüme yalvarır gibi bende bunu farkedince daha sert uyarıyorum üstüne gidiyorum oda kedinin kafasını öldüresiye uzatırken bende elimle kadına çarpıyorum rüyam bu kadar tşkler

 5. Sima dedi ki:

  kardeş destan yazmışsın hikayeye dönüştür.

BİR YORUM YAZ

Spam Testi:

kadın sitesi kategoriler