Akupunktur

Vücudunuzda endorfin salgılanmasını tetikleyen diğer bir yöntem de akupunkturdur. Elektrik akımı yerine, eğitimli bir akupunkturist tarafından vücudunuzun belli noktalarına parmaklarla veya iğnelerle yapılan bir uygulamadır.

Akupunktur

Akupunkturun ardındaki teori, “chi” adı verilen yaşam enerjisinin insan vücudunda dolaştığını ve bu yaşam gücünde dengesizlikler meydana geldiğinde tıbbi sorunlar ortaya çıktığını savunan eski bir Çin inancına dayanmaktadır. Vücudun belirli noktalarına iğneler yerleştirilmesiyle “chi” nin önündeki engeller kaldırılarak denge sağlanmaktadır. Birçok kadın hamilelik döneminde ortaya çıkan sabah bulantıları, baş ağrıları, alerjiler, hazımsızlık, sırt ağrıları gibi belirtilerin ve depresyon gibi duygusal bozuklukların giderilmesinde akupunkturun faydalı olduğunu söylemektedir. Sancı öncesinde ve sonrasında çok etkin bir ağrı dindirme metodu olabilmektedir.

Eğer bu seçenek hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız, hamile kadınları tedavi eden deneyimli bir akupunkturist bulmalı ve sizinle evde veya hastanede bulunmasını sağlamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler