Çocuklarım Çok Yaramaz Hiçbir Yere Gidemiyorum Her Yerde Beni Rezil Ediyorlar Ne Yapamalıyım

Soru: Arkadaşlar merhaba iki tane çocuğum var biri 7 ,biri 8 yaşında çocuklarım var. Bir türlü onları düzgün yetiştiremiyorum şımarık agresif ve yaramaz ne yaptıysam olmuyor. İyilikle söylüyorum hediye alacağım diyorum, azarlıyorum yeri geliyor bir tokat atıyorum yine de olmuyor. Çok üzülüyorum bir yere gitmek istemiyorum çünkü gittiğimde çocuklarımın yaramazlıklarını söylüyorlar. Yeri geliyor ağlıyorum. Allah’a çok şükür özürlü değiller ama ne yapacağımı bilmiyorum. Üzüntüden ayağa kalktığımda başım dönüyor ve sol ayağımın baş parmağını hissetmiyorum. Bana ne yapmam gerektiğini söyler misiniz şimdiden hepinize teşekkürler.

kadinlarportali.com Üyelerinin Cevabı:

Tuğba: Benim çocuklarımda aynı yaştalar inan ki şimdiki çocukların çoğu yaramaz benimkilerde bazen kavga ederler, bazen oynarlar sabırlı olmamız gerekir gün gelir büyür giderler ve biz sessizlikten sıkılırız.

Çiğdem: Hiç bir şey yapmayın bence çocuk onlar siz kendinizi rahat bırakın el alemin eleştirmesi bitmiyor bitmez de hele ki çocuklarımız hareketli olunca okuldan tutunda komşuya kadar hep şikayet olur çocuk bunlar oynayacaklar da yaramazlıkta yapacaklar.

Kübra: Oy oy geçer geçer de senide bitirip geçer. Ne yapacaksın evlat işte atsan atılmaz satsan satılmaz. Her evde var inan ki sade sende değil bazı çocuklar istisna oluyor. İşte sakın kendini suçlama gün gelir bu günlerini ararsın relaks ol düzelir…

Havva: Al benden de o kadar benim küçük oğlumda öyle herkesin ne kadar yaramaz olduğunu söylemesinden bıktım. 7 aylık doğdu bilmiyorum alakası var mı şimdi 6 yaşında abisi 12 abisi o kadar usluydu ki halada öyle.

Türkan: Benim ki 14 ve 12 yaşındalar her an var kavgaları yaramazlıkları görseniz bir çay demlemeye gidiyorum kıyamet kopuyor. Sizinkiler bizimkine göre küçükler en azından büyüğü beni geçmiş ama görseniz 5 yaş gibi kuduruyor.

Baran: Hiç stres yapmayın hepimiz aynı durumdayız benimkiler 13 diğeri 9 en küçüğü 19 aylık hep kavga ediyorlar laf geçiremiyorum her yaşta öyleler büyüdükçe daha çoğalıyor.

Selma: Tavsiyem pedagog adem güneşi takip etmeniz ve kitaplarını okumanız faydasını mutlaka göreceksiniz.

Özge: Bacım gezmeye gitme onlarla parka götür yeter dediklerini yapma benim dediğimi yapmazsanız sizin dediğinizde olmayacak de sınır koy.

  • Çiğdem: Bir anne olarak simdi en çok vicdan azabı duyduğum şey nedir diye sorsalar el alem şikayet etti diye yavrumu çok dövdüm şikayet eden çocuklarda gülüyordu inanın şu an o kadar pişmanım ki anlatamam keşke yapmasaydım.
  • Çilem: Bende yavrumu çok dövüyorum çevrem yüzünden daha yeni sinir krizi geçirdim halsizleştim vücudum titredi ağladım. Çocuğumun korkusu gitmiyor hala gözümün önünden çok ağladım bağırarak. Ama inanınki çok yalnız hissediyorum kendimi kimseye gitmek istemiyorum. Herkesle kavga edip dövüyor herkes şakayla karışıkta olsa gelmesini istemiyor çocuğumu. Ne yapacağım sizin yazınız dikkatimi çekti pişman olmak istemiyorum tavsiyeniz nedir kardeşlerim çok kötü bir anneyim ben ellerim kırılsın durduramıyorum kendimi bir gün kavgasız geçsin günümüz.
  • Çiğdem: Sizde kimseye gitmeyin alın yavrularınızı gezin tozun parka ben hiç bir komşuma gitmedim bir kez gittim bir daha tövbe ettim. Beni seven çocuğumu da sever zaten o yüzden çocuğunuza kimse yüzünden vurmayın canını yakmayın sonrada yavrunuz uyurken baş ucunda ağlamayın pişmanlıktan.Ben komşuya gitmem aileme giderim eşimin ailesi ve kardeşlerime.Siz kötü bir anne değilsiniz biz şikayeti lafı kaldıramıyoruz rahat olamıyoruz.
  • Çilem: Evet hep başım ağrıyor evden parol ilacı kesmem her gün içiyorum geçmiyor.
  • Çiğdem: Ya bırakın parolu ilacı onu bunu çocuklarınızı sevin öpün gezin her şeyi de takmayın kafaya çilem hanım benim oğlum 2 sınıfa gidiyor bu sene anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. Okulla ev arasında mekik dokudum hep şikayet hep şikayet benim hiç kimsem yok kendim mücadele ediyorum o yüzden size tavsiyem kafanıza her şeyi takmayın. Çünkü çocuklarımız bir daha bu yaşta olmayacaklar istesek de artık pişmanlıklarımızı geri getiremiyoruz.

Gülten: Her çocuk ailesinin aynasıdır çocuk yaşadığı ortamda agresiflik, şiddet,öfke görüyorsa onu örnek alıyor çocuktan önce kendimizi düzeltmeliyiz.

Efe: Herkes konuşur emin olun.Benim büyük oğlum o kadar usluydu ki bazıları bu çocuk normal değil bir doktora götürün diyorlardı onun için el alemin ne dediği hiç önemli değil misafirliğe gitmeyin ama çocuklarınızı alıp parka ya da oyun alanlarına götürün.Enerjilerini atsınlar size ve çocuklarınıza laf söyleyen insanlarla da merhabayı kesin.

Şirin: Hiç bir zaman unutulmayacak yüz anne yüzüymüş. Bırakın onlar sizi hep iyi hatırlasınlar zaman gelecek hepsi geçecek hepsi yuva kurup gidecek ama sizin yüzünüzü unutmayacaklar.

Metin: Çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz etkinlikler yapın kuralları olan oyunlar oynayın.

Işıl: Canım inan bende öyleyim 3 oğlum var bazen kriz geçirecek gibi oluyorum deliriyorum dediğin gibi çok şükür sağlıkları yerinde inşallah büyüdükçe düzene girecek sabret.

Nur: Şu zaman da çocuk yetiştirmek çok zor bende 5 yaşında bir kızım var sürekli mutsuz memnuniyetsiz istekleri bitmez ne yapsam mutsuz anneme 6 tane nasıl doğurup büyüttün diyorum ama çocuklar da bizde haklıyız eskiden çocuğun geleceği bu kadar düşünülemezdi biz çok düşünüyoruz ve çocuklar dışarıda parklarda sokakta kapı önlerinde rahatça oynar enerji harcarlardı şimdi kimsenin kimseye güveni yok akrabalık yok komşuluk yok çocuklar enerjilerini atamıyor yetişkinler mutsuz çocuklar mutsuz agresif global dünyanın düzeni bu artık maalesef herkesin şikayet ettiği ama kimsenin engel olamadığı ortak sorunumuz???

Ferda: Bırakın şımarsınlar kimse beğenmezse beğenmesin. Benim büyük oğlum 6 yaşında çok yaramaz çok bağırırdım bir tanede küçük oğlum var 1 yaşında şimdi çok pişmanım inan canım bağırdığım için 1 yaşındaki oğlumda kanser şüphesi var bağırsak kanseri büyük bir ihtimal testler yapılıyor bırakın bağırsınlar dağıtsınlar yaramazlık yapsınlar en azından sağlıklı olsunlar. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın çocuk onlar kimse içinde evlat yetiştirmeyin lütfen.

Şeyma: Kendiniz olun kendinizi çocukların ruhuna teslim edin ve sizin çocuklarınızın durumu o yorum yapıp sizi negatif düşünceye itecek es dost akraba kim varsa uzak durun gitmeyin sizin geleceğiniz çocuklarınız ve hiç geç kalmış sayılmazsınız. En kötü şeye bile tokat atmayın sarılın sarıp sarmalayın çocuğunuzu bunun karşılığını 1 haftada alırsınız çocuk ne yapıyorsa ayna olarak kendinizi görün annelik sabır sabır sabır dan ibaret ve adem güneş takip edin insanı evladıina aşık ediyor bu pedagog…..

Kibar: Her şeyden önce sabırlı ve sakin ol çocuklarını karşına al onlarla bir birey gibi sohbet et Konuş onlarla ikna kabiliyetini kullan ceza onları daha da yaramaz yapar çocuklarını dinle ve onlarla konuş.

Şafak: Dönem dönem aynı şeyleri yaşıyoruz ve fark ettim ki çocuğa çok müdahale ediyorum. Yap etme dur elleme sonra diyorum ki o çocuk ne yapsın etrafı bırakın herkes önce kendi kapısının önünü süpürsün sevin çocuklarınızı koşulsuz sevin elbet büyüyüp durulacaklar geriye sadece sevgi kalacak. Allah yardımcımız olsun ….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler