Ayaklarınızı Dinlendirin

Yaz mevsiminde ayakları açıkta bırakacak ayakkabı ve terlikler tercih edilir. Bu durumda ayaklarınızın daha fazla bakım ve özene ihtiyacı vardır. Tüm bedenin ağırlığı taşıryorlar, hem sağlıklı olması açısından temizlikle başlanabilir. Ayaklar görünür olduğundan pedikür ihmal edilmemeli. Evde hazırladığınız sabunlu suyun içine bir miktar limon suyu katarsanız ayaklarınız on dakikalık bekleme süresinin sonunda hem dinlenmiş hemde hijyenik bakım yapmış olursunuz.

ayak bakımı

Tırnaklarınızı her türlü enfeksiyona maruz bırakmamak için dipten kesmemelisiniz, düz kesilmeli. Kenar etlerine dokunmayın, kısa sürede uzayıp sizi rahatsız edebilir, görünümü de çirkin olur. Günün yorgunluğu için ılık suda bir süre bekletin, şişkinlik varsa dinlendirecektir. Ayak masajı kan dolaşımını hızlandırır yalnız ayaklarınızdan bileklerinize ve dizlerinize doğru uygulayın. Ilık suda beklettiğiniz ayaklarınızı ponza taşı ile fazla bastırmadan ovalayıp pürüzleri alabilirsiniz. Eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz ayak bakım krem ve spreyleri kullanabilirsiniz, sudan çıkardığınız ayaklarınızı havluyla hafifçe kuruladıktan sonra oje sürebilirsiniz. Sonrada bakım kremlerini uygulayabilirsiniz.

Gününü uzun süre ayakta geçirenler için basit dinlendirme formülünden yararlanabilirsiniz. Bunun için; bir kabın içine sıcak su doldurun, deniz tuzu katıp eritin, ayaklarınızı onbeş dakika bekletmeniz yeterli olur. Çıkardığınızda kurulayın ve bakım kremiyle masaj yapın. Tüm yorgunluğunuzu alacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler