Bayan Ceket Yapılışı

İp:500 gr.
Tığ:1 numara
Beden:38
Kısa ceketi beden ve kol genişliği ve boyuna göre her parçayı sık iğne olarak örün. Kol oyuntusunu, yaka açıklığını kalıp şekline göre eksiltin.Ceketin ön ortasına 2. renk ile 1 yere 2 defada batırıp boğumlar yapın. Yaka ve etek ucuna uzun ilmekler çekerek 3 cm uzunluğunda püsküller yapın. Önün sol tarafına kordon, sarma ve boncuklarla nakış yaparak bitirin.

bayan ceket modeli

kadın örgü ceket modelleri

Yukarıdaki Beyaz Kadın Ceketinin Yapılışı

İp: 250 gr.
Tığ: 2 numara
Beden: 38

Cekete yakadan başlayıp 46 cm zincir çekin. Üzerine 1 sıra 41 delik olacak şekilde trabzan yapın. Dönüşte 1. trabzandan sonra 2-3 ve 4. trabzan deliklerine 2 defada batarak aralara 1 zincir çekip 2’şer direk yaparak artırın. 5. trabzanın üzerine trabzanla devam edin. Tekrar 6-7 ve 8. trabzanlardan artırarak örün. Sıra başına kadar bu şekilde devam edin. Üç sıra artırmadan sonra aralardaki trabzan deliklerinin ortasında kalan yerlerden artırın. 24 sıra sonra kolları ayırın. Ön ve arkayı istediğiniz uzunlukta devam edin. Yaka ve ön ortasına 4 sıra sıkiğne yaparak bitirin.


delikli kırmızı örgü ceket

Yukarıdaki Ceketin Yapılışı

İp: 300gr.
Tığ: 1 numara
Beden: 38
Cekete etek ucundaki kare motiflerden başlayıp 7 cm zincir çekin. (12 zincir) Her zincire tığa 2 kez dolayıp uzun olarak 3 defada çekip 12 direk yapın. Arka sırada
her direğe batarak 4 direk çekin. 4 zincir çekip tekrar tığa 2 kez dolayıp (ortada 4 direk boşluk kalacak) 4 direk yapın. Ön sırada, baş üzerine tekrar 7 cm zincir çekip aynı şekilde devam edin. Ön ve arka için 12 motifin üzerine 4 sıra 3’lü uzun direklerle devam edin. Beden kısmını da kare şeklindeki örneklerle örün. Kol açıklığı bırakarak ön ve arkayı bitirin. Etek ucunda başladığınız karelerin alt kenarına 2 sıra direkler yapın. Kollan aynı şekilde beden kalıbınıza göre örüp birleştirin. Roba altına siyah kurdele geçirip önde bağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler