BEBEKLERDE BİBERON TEKNİĞİ

ÖNEMLİ TEKNİKLER
Biberonu, emzik hep mamayla dolu olacak biçimde tutarak ağzına, dilinin üstüne yer­leştirin; çok geriye gitmemesine dikkat edin. Ara sıra hafifçe geri çekip, bebeğinizin din­lenmesine olanak verin.
Bebekler çoğunlukla biberonun emziğini eme eme yassıltırlar; bu da emziğin içinin ha­vasız kalmasına neden olur ve mama gelmez. Böyle olursa, biberonu bebeğin ağzından çe­kip çıkarın, gene sokun. Birkaç emmeden sonra, bebeğiniz, biberonun emziğini ara sıra bırakmayı öğrenecektir.
Bebeklerin çoğu, istedikleri miktarı, yak­laşık 20 dakika içinde emerler. Bebeğiniz bundan çok daha yavaş emiyorsa, doktoruyla Bu durumu konuşun.
Emzirmenin ortasında, bebeğinizi öbür kolunuza geçirin. Bu, hem bebeğinize yeni bir görüş alanı sağlayacak, hem de kolunuzu din-lendirecektir. Hava yutmuş olduğunu düşü­nüyorsanız, bebeğinizin gazını çıkartmak için de iyi bir zamandır.
Biberonu bebeğin ağzından çıkarmak için Uyuyan bebeğinizin ağzından, biberon emziğini yumuşak bir biçimde çekip alın. Küçük parmağınızın ucunu hafifçe ağzına sokmanız emmeyi durduracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler