Delikli Mavi Uzun Kollu Bayan Hırka

LANAGOLD FINE
BEDEN: 38-40
RENK: 17 PETROL
YUMAK: 4
TIĞ NO:

İP MARKASI: Alize
ÖN: 60 zincir başlanır. 2 sıratrabzan dolgusundan sonra, 1 sıratrabzan + 3 zincir ile tamamlanır. 1 sıra daha trabzan dolgusu yapılır ve etek ucu için verilen örnekle devam eder. Bittikten sonra 1 sıra trabzan dolgu, 1 sıra 3 zincir + 1 trabzan, 5 sıra trabzan dolgu, 1 sıra 3 zincir + 1 trabzan, 5 sıra trabzan dolgu ile 2,5 devam edilir. Örgü boyu 43 cm olunca, yaka kesimi için, tek kenarda 13 trabzan örmeden geçilir. Sonraki sırada 4 trabzan örmeden, 3+2+1 trabzan örmeden eksiltilir ve yaka oyuntusu tamamlanır.
ARKA: 132 zincirle başlanır. Ön gibi, 2 sıra trabzan, 1 sıra 3 zincir + 1 trabzan, 1 sıra trabzan yapıp, ETEK ETEK UCU ÖRNEĞİ
UCU örneğine geçilir. Yine ön gibi devam eder. Örgü boyu 54 cm olunca tamamlanır.

Derya baykal hırka modelleri örnekleri, bayan ceket yapılış modeli örneği, şık bayan hırkalar
KOL: Ön ve arka parçalar omuzlardan dikilir. Kol kenarlarından 15+15=30 cm’lik kısımdan 1 sıra trabzan dolgusu ile başlanır. Sonrasında 3 zincir + 1 trabzan, 5 sıra trabzan olarak aynı şekilde devam edilir. Her 6 sırada bir, iki yandan 1’er trabzan eksiltilir. Kol boyu 54 cm olunca tamamlanır. Ön kenarlar ve yaka çevresine 6 sıra sık iğne geçilir. Yaka köşelerini dönerken, aynı yere 3 kere batılmalıdır. Ön kenarlardan birinde, 3üncü sık iğne sırasında 6 cm arayla düğme iliği açılır. (3 zincir çekip, 3 sıkiğne atlayarak devam edilir).

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Spam Testi:

kadın sitesi kategoriler