Deri Aksesuarlı Buzlucam Modelli Örgü Hırka

Malzeme: Safari
Renk No:80341 (6yumak
Şiş No: 4.5
Örgü Şekli: Buzlucam örneği
Aksesuar: Deri parçaları
ARKA ve ÖN: 160 ilmek başlanır, buzlu cam örneği yapılır. Beden boyu 53 cm örülerek ilmekler; 35’er ilmek ön parçalar+90 ilmek arka parça şeklinde ayrılır ve arka beden örülürken, ön beden ilmekleri bekletilere ayrı ayrı örülmeye başlanır.
ARKA: Kol evi için her iki taraftan 2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 76 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 36 ilmek, sonraki sırada omuzlarda kalan 24’er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Modern şık bayan örgü ceket modelleri
ÖN: Beden boyu 53 cm de kol evi için bir taraftan 2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 62 cm olduğunda ortasından 1.5 cm arayla 8 defa 1 ‘er ilmek kesilir. Beden boyu 77 cm de kalan 24 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.
KOLLAR: 50 ilmek başlanır, buzlu cam örneği yapılır. Kol boyu 16 cm örülerek her iki taraftan 4 cm arayla 8 defa 1 ‘er ilmek artış yapılarak 66 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 42 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 2+26 defa 1 ‘er ilmek kesilir. Kol boyu 63 cm de kalan 10 ilmek bir defada kesilerek bitiriiir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
HAZIRLANIŞI: Ön ortasına ve omuzlar dikildikten sonra yaka kısmına deri dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler