Doğum Öncesi Vitaminler

Hamilelikte genellikle doğum önce­si vitaminler verilir. Bazı kadınlar do­ğum öncesi vitaminleri hamile kalma aşamasında almaya başlarlar. Takvi­yeler, hamilelikte önerilen günlük vi­tamin ve mineral İhtiyacını içerirler.

Doğum öncesi vitamininiz demir ve folik asit içeriği ile normal bir vita­minden farklıdır. Bunlar hamileliği­niz için en önemli takviyelerdir. Do­ğum öncesi vitaminler, öğünlerle ve­ya yatmadan önce alınırsa vücut tara­fından en iyi şekilde kabul edilirler.

Doğum öncesi vitaminler, bebeğini­zin gelişimi ve sizin sağlığınız için te­mel olan birçok madde içerirler. Bu yüzden bebeğiniz doğana kadar onları her gün almalısınız. Tipik bir doğum öncesi vitamini aşağıdakileri içerir:

Bebeğin dişlerini ve kemiklerini oluşturmak ve sizinkileri güçlen­dirmek için kalsiyum. Kasılmayı önlemek ve bebeğin ke­mik oluşumuna yardım etmek için bakır. Nöral tüp kusurlarını azaltmak ve kan hücresi üretimi için folik asit. Metabolizmayı kontrol etmek için iyot. Anemiyi önlemek ve bebeğin kan gelişimine yardım için demir. Genel sağlık ve vücut metaboliz­ması için A vitamini. Genel sağlık ve vücut metaboliz­ması için B1 vitamini. Genel sağlık ve vücut metaboliz­ması için B2 vitamini. Genel sağlık ve vücut metaboliz­ması için B3 vitamini. Genel sağlık ve vücut metaboliz­ması için B6 vitamini. Kan yapımını geliştirmek için B12 vitamini. Vücudunuzun demiri absorbe et­mesi için C vitamini. Bebeğinizin diş ve kemiklerini güçlendirmek ve vücudunuzun fosfor ve kalsiyumu kullanma­sına yardım etmek için D vita­mini.
Genel sağlık ve vücut metaboliz­ması için E vitamini. Vücudunuzdaki sıvı dengesi, sinir ve kas fonksiyonuna yardımcı ol­mak için çinko almalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler