Doğum Sonrası Aile İçinde Düzenlemeler

Doğumdan sonraki alışma sürecinde en büyük ilgiyi anne ve bebek gördüğü için, babalar genellikle ikinci planda kalmaktadır. Ama eşiniz de büyük ihtimalle kendini fiziksel olarak yorgun hissediyordur, ondan size anlayışlı davranması, destek olması, hayatınıza yeni bir bebek gelmesiyle gerçekleşen değişikliklerden memnun olması bekleniyordur. Buradaki kilit nokta, ikinizin de bireysel ihtiyaçlarını açık bir şekilde konuşmanız olacaktır.

Yaşadığınız zorluklan anlayabilmesini sağlamak ve kendini dışlanmış hissetmemesi için, eşinizin bebek bakımında aktif rol almasına izin verin. Bu durumda biraz geri çekilip

doğum sonrası aile düzeni

Eşlerişleri kendi yöntemleriyle halletmesine izin vermeniz gerekmektedir; onun yöntemleri sizinkinden çok farklı olsa bile. Bebeğin altını değiştirme veya bebeği giydirme yöntemini sürekli eleştirmekten kaçının. Bebekler çabuk adapte olabilir ve yapmak isteyeceğiniz en son şey eşinizin çocuk bakım tekniklerini küçümsemek olacaktır. ilk haftalarda özellikle emziriyorsanız, eşiniz kendisini sizden biraz uzak hissedebilir. Bu da bir gücenme şeklidir. Bebeğinizle çok yakın bir ilişki içerisinde olup bebeğinizi öpücüklere ve sevgiye boğarken başkasına enerjiniz kalmayacaktır. Bu durum zamanla değişir ama eşinize sizden ilelebet bu kadar uzak kalmayacağına dair bir güvence vermeniz çok önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler