Hamilelik İçin Hazırlanmak

Hiçbir şey hamileliğin mucizesi ve büyüsü ile karşılaştırılamaz. Yaşa­mın yaratıcı sürecine dahil olmak sizin için bir şanstır. Bu deneyim için plan yapmak, kendinizi geliştirme ve sağlıklı bir bebek sahibi olma olasılığınızı artırır.

Yaşam tarzınız bebeğinizin sağlığını etkiler. Planlı olduğunuz zaman kendini­zin ve bebeğinizin iyi şeylere maruz kal­masını sağlayabilir ve hamileliğiniz bo­yunca zararlı şeylerden sakınabilirsiniz.
Kadınların çoğu hamile olduklarını fark ettiklerinde, hamileliklerinin 1 veya 2. ayındadırlar. Doktora gidene kadar 2 İla 3 ay geçer. İlk 12 hafta, bebeğin baş­lıca organ sistemleri bu dönemde oluştu­ğu için son derece önemlidir. Hamile ol­duğunuzu Öğrenmeden ya da doktora gitmeden önce pek çok önemli gelişme olabilir. Hamilelik için hazırlanma, hem fiziksel hem de zihinsel açıdan hazırlan­ma anlamına gelir.

Hamilelik bir süreçtir, bir hastalık de­ğildir; hamile bir kadın da hasta değildir. Bununla birlikte, hamileliğiniz boyunca çok önemli değişimler yaşayacaksınız. Hamilelik öncesinde genel sağlık duru­munuzun iyi olması, hamileliğin fiziksel ve duygusal baskıları, hamilelik süreci ve doğum ile başa çıkmanızda size yardımcı olacaktır. Aynca yeni doğmuş bir bebeğin bakımına hazırlanmanızda da yardımcı olur.

Genel Sağlığınız

Son yıllarda, yeni ilaçlar, tıbbi gelişme­ler ve yeni tıbbi tedaviler alanında bir tek­noloji patlaması yaşandı. Bu gelişmeler sayesinde sağlığınızın, hamileliğin baş­langıcında ve hamileliğiniz boyunca sîz ve gelişmekte olan bebeğiniz üzerinde çok önemli bir etkisi olduğunu öğrendik.

Geçmişte, hamilelik döneminde sağ­lıklı olunmasına önem verilirdi. Günü­müzde, doktorların çoğu hamileliğe yalnız 9 ay değil 12 ay süren bir süreç olarak bakılmasını öneriyor. Vücudunu­zun genel sağlık durumunun iyi olması, sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir be­bek sahibi olmanıza yardım eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler