Hamilelikten Önce Egzersiz Yapma

Egzersiz, hamile kalmadan önce ve hamilelik döneminde sizin için yararlı­dır. Egzersizin yararları, hamileliğin son dönemlerinde önemli olan kilo kontrolü, sağlıklı hissetmek ve güç ile dayanıklılı­ğın artmasını kapsar.

Hamile kalmadan önce düzenli olarak egzersiz yapmaya başlayın. Egzersizi hesaba katarak yaşam tarzınızda ayarla­malar yapmak sizin için şimdiden yarar­lı olacaktır ve hamileliğin başından so­nuna kadar formda kalmanızı kolaylaştı­racaktır.

Egzersiz yaparken problemlere ne­den olabilecek biçimde aşırıya kaçabi­lirsiniz. Hamile kalmaya çalıştığınız dönemde ağır antrenmandan kaçının. Egzersiz programınızı artırmayı dene­meyin. Bu dönem, sizi en son seviye­nize kadar zorlayacak rekabete dayalı sporlar yapmak için uygun bir dönem değildir.
Sevdiğiniz ve her hava koşulunda dü­zenli olarak devam edebileceğiniz bîr egzersize başlamak önemlidir. Hamile­lik döneminde size yardımcı olması için sırtınızın alt bölgesini ve karın kaslarını­zı güçlendirmeye yönelik egzersizlere odaklanın.

Hamilelik öncesi ve hamilelik döne­minde egzersiz konusunda endişeleriniz varsa bunları doktorunuzla konuşun. Hamilelikten önce gücünüzün yettiği ve kolaylıkla yapabildiğiniz egzersizleri yapmak hamilelik sırasında sizin için bi­raz daha zor olabilir.

Egzersiz için en iyi yaklaşım dengeli olandır. Zevkli olan, düzenli egzersiz kendinizi daha iyi hissetmenize ve ha­mileliğinizden daha fazla zevk almanı­za yardımcı olur. Aynı zamanda gelişen bebeğiniz için daha sağlıklı bir ortam hazırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler