Harika Bir Hamilelik Geçirmenin Yolları

Her kadın mutlu, sağlıklı bir ha­milelik geçirmek ister. Sizin hami­leliğinizin olabilecek en iyi şekil­de geçmesini sağlamak için şimdiden hazırlanın! Aşağıdakileri uy­gulayın.

Önceliklerinizi belirleyin

-Kendiniz ve gelişmekte olan bebe­ğinizin iyiliği için neye ihtiyacmız olduğunu belirleyin. Yapmanız ge­rekenleri yapın, daha başka neler yapabileceğinize karar verin ve ge­ri kalanını zamana bırakın.
Diğer insanları hamileliğinize dahil edin. Eşinizi, diğer aile üye­lerinizi veya arkadaşlarınızı hami­leliğinize dahil ermeniz, neler yaşa­dığınızı anlamalarına yardımcı ola­cak böylece size karşı daha anlayış­lı ve destekleyici olacaklardır.

-Başkalarına saygı ve sevgiyle yaklaşın

Zor bir zaman geçiriyor olabilirsiniz, özellikle de hamileli­ğinizin başlangıcındayken. Sabah bulantılarınız olabilir. “Anne ada­yı” rolüne alışmak zor gelebilir. İn­sanlar, eğer nasıl hissettiğinizi bil­melerini sağlarsanız sizi anlayacak­lardır. İlgileri için saygı ve minnet­tarlık gösterin. Onlara nezaket ve sevgiyle yaklaşın, aynı şekilde ya­nıt alacaksınız.

-Yardım istemekten çekinmeyin

Hamileliğiniz diğer insanlar için de önemlidir. Arkadaşlarınızın ve ailenizin buna dahil olmalarını isterseniz memnun olacaktır.

– Bilgi toplayın

Günümüzde ki­taplar, magazin makaleleri, televiz­yon programlan, radyo röportajları ve Internet gibi birçok kaynak bu­lunmaktadır.

– Hatıra olacak şeyler oluşturun

Bu biraz planlama gerektirir ama kesinlikle buna değer. Hamiley­ken, sanki sonsuza dek sürecekmiş gibi gelir. Ama tecrübeyle konuş­mak gerekirse, bu sürenin çok ça­buk geçtiğini ve yakın zamanda bir anı olacağını söyleyebiliriz. Şu an­da yaşamınızda olan pek çok deği­şimi belgelendirmek için adımlar atın. Eşinizi tüm bunlara dahil edin. Bazı düşünce ve duygularını bir kâğıda not etmesini isteyin. Ay­rıca bir resmini çekin! Daha sonra geriye dönüp onunla mutlulukları ve üzüntüleri paylaşabilirsiniz ve ilerleyen yıllarda siz ve çocukları­nız bunu yaptığınıza memnun ola­caksınız.

Mümkün olduğunca dinlenin

Artık yaşamınızdaki stresi azaltmak çok önemlidir. Rahatlamanıza yar­dım edecek şeyler yapın ve artık yaşamınızdaki önemli olan şeylere odaklanın.

Bu hazırlık döneminin keyfîni çıkarın

Çok yakında hamileliği­niz sona erecek, bir anne ve eş ol­manın tüm sorumluluklarıyla bir­likte yeni bir anne olacaksınız! Profesyonel ve kişisel yaşamınızda başka sorumluluklarınız da olabi­lir. Bu dönem, eşinizle ilişkinize ve yakın gelecekte yaşayacağınız değişimlere konsantre olma döne­midir.

Olumlu düşüncelere odaklanın

-Arkadaşlarınız veya aile üyeleri­nizden olumsuz şeyler duyabilirsi­niz, örneğin korkutucu ve üzücü olaylar gibi. Bunları görmezden ge­lin. Birçok hamilelik harika geçer!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler