Hiv virüsü belirtileri

Çağımızın en amansız hastalıklarından biri olan Hiv virüsü yani AIDS hastalığı son derece bulaşıcı bir hastalıktır. AIDS hastalığının altında yatan etken HIV virüsüdür. www.kadinlarportali.com olarak HIV virüsünü sizler için araştırdık.

HIV virüsü iki şekilde insandan insana bulaşmaktadır. Birincisi kan yoluyla bulaşır, ikincisi ise cinsel ilişkiyle bulaşır. Bu sebeple kan alıp kan verdiğiniz kişilerin veya sağlık kurumunun güvenirliliğinden emin olun. Bunun yanında tek eşlilik ilkesine sadık kalın ve korunmasız ilişkiden uzak durun.

HIV virüsü, kişinin bağışıklık sistemine yerleşir ve bağışıklık sistemini zayıflatmaya başlıyor. Böylece kişinin bedeni mikroplara karşı kendini savunmayı bırakıyor ve direncini yok ediyor.

HIV virüsünün belirtileri

AIDS bulaştığı kişide hemen belirtiler göstermeye başlamaz. HIV virüsü bazen yıllarca hiç belirti göstermeden sinsice ilerleyebilir. HIV virüsünün kişiye bulaşıp bulaşmadığını anlamak için yapılacak testin sonuç vermesi için, bulaşma ihtimalinden 3 ay sonra yapılması gerekmektedir. Zira HIV virüsünün kişiye bulaşıp bulaşmadığını anlamak için geçen zaman dilimi 3 ayı tamamlamış olmasının nedeni virüs 3 aydan önce belirti vermiyor oluşudur.

HIV, kişiye bulaştığı zaman çeşitli hücrelerine yerleşir ve zamanla çoğalmaya başlar. Zamanla bütün vücudu ele geçirerek, vücudu en önemsiz hastalıklara karşı bile dirençsiz ve savunmasız kalır.

Henüz AIDS hastalığının çaresi tam olarak bulunamamıştır. AIDS tedavisinde kullanılan ilaçlar kişiyi hastalıktan kesin olarak kurtarmaya yermese de ömrünü uzatabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler