Makyaj Hileleri

İlk olarak cildinizi size uygun temizleyiciyle temizledikten sonra , cildinizi kendi cildinize uygun bir kremle iyice nemlendirin. Cilt türünüze ve renginize uygun bir fondöteni yüzünüzün tamamnına ve çenenizin altina doğru iyice yayarak sürün. Fondöteni yüzünüze ince bir tabaka biçiminde sürmeye özen gösterin, bu durumda daha iyi netice elde edeceksiniz.Fondötenin ardından cildi biraz aydınlatmak amacıyla gözlerin altindaki, burun kanatlarının etrafındaki, dudakların altındaki koyu bölümleri, yüzünüze sürdüğünüz fondötenden 2 ton daha açık renk fondötenle yapabilirsiniz. Burun kemiginin üzerine ve elmacık kemiklerinin üst kenarlarına iyice yayılmalı ve geride yalnızca hafif bir parlaklık kalmalıdır.
makyaj
Cildinizdeki kusurlari bir kapatıcı ile gizlemeye çalışın. Bunun için cilt lekelerine ya da sivilce gibi yerlere bir miktar kapatıcı sürmeniz kafi. Eğer fondöteniniz ciltte parlama oluşturuyorsa matlaştırmak amacıyla bir pamuk ya da kuru bir sünger parçası ile pudranın cilde yerleşmesini sağlamak için yüzünüze hafifçe bastırarak sürün ve fazlasını başka bir süngerle alın.

Gözlerinize farı sürerken önce tüm gözkapagına bir aplikatör yardımıyla farı sürün. istediginiz kısımlarda rengi azaltın, artırın. Göze gölge yapmak istiyorsanız bunu bir göz kalemi ile yapabilirsiniz. Uygulayacagınız ton, göz farından daha koyu olmalıdır. Yaptığınız bu çizgiyi bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe yukarıya dogru dagıtın.

Kirpiklerinizin daha sık görünmesi ve göz biçiminizin daha iyi farkedilmesi için göz çevresine yani kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz ancak sert çizgilerden kaçının. Rimel mutlaka sürün üst kirpiklerinizin rimelini, önce içten dışa doğru, daha sonra asağıdan yukarıya dogru sürerek, kirpiklerinizin daha gür ve dik görünmesini sağlayabilirsiniz. Alt kirpikleri ise rimeli diplerden aşagıya doğru sürün. Kirpiklerinizde rimelin birikmemesine dikkat edin.

Kaşlar içinse bir fırça yardımıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Kaş renginize uygun bir kalemle kaşlarınızı küçük darbelerle boyayın ve hafifçe dagıtın. Bunun için toz far da kullanabilirsiniz.
Yanakları renklendiririken allığınızı yanak çukuruna iyice yayın. Allığı sürdüğünüz yerde sadece bir parlaklık olmalı. Boyanın nerede baslayıp bittiğini gösteren çizgiler olmamasına özen gösterin.

Dudaklarınıza çekici bir görünüm verebilmek amacıyla dudak çevrenize rujunuzun bir ton koyusu olan kaleminizle çerçeve yapın. Bir ruj fırçasıyla dudaklarınızı güzelce boyayın. Bu işlemden sonra dudaklarınıza biraz pudra sürüp 2. bir kat ruj sürün. Alt dudağınıza biraz parlatıcı sürerseniz dudaklarınız daha çekici hale gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler