Parfümün Kalıcı Olması İçin Neler Yapmalıyız ?

Öncelikle parfüm seçiminiz çok önemlidir ve teninize uygun parfümü bulmak vücut losyonları, rolon ve duş jelleri ile bir uyum içerisinde olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Peki parfümün kalıcılığını arttırmak için nelere dikkat etmeliyiz püf noktaları nelerdir?
1. Öncelikle parfümü her zaman teninize sıkın.
2. Kalıcı ve etkileyici parfümün ilk şartı temiz tendir. Özellikle parfümü banyodan sonra sıktığınız zaman daha kalıcı olur.
3. Kalıcı bir parfüm olmasını istiyorsanız parfümü nereye uyguladığınız da çok önemlidir. Parfümü nabzın attığı yerler parfümün et çok etkisini oluşturacak yerlerdir yani bilek, boyun, kulak arkası, göğüs arası, diz aralarıdır. bu bölgeler daha sıcak olduğu için kalıcılığı arttırır.
kalıcı parfüm teknikleri4. Parfümünüzü cilt tipinize göre seçmeniz büyük önem taşıyor. Yağlı ciltler parfümü daha uzun süre saklayabildikleri için kalıcılığı daha yüksek oluyor ancak kuru ciltlerde parfüm çok çabuk etkisini kaybettiği için daha sık parfüm sıkmanız gerekiyor.
5. Parfümü seçerken sadece üç koku deneyin daha sonra ki kokularda burnunuzun algısı değişecek ve kokular karışacaktır.Parfümü sıktıktan sonra hemen koklamayın 10 saniye geçtikten sonra ilk başta sıktığınızda alkol kokusu uçacaktır ve parfümün kokusu teninize karışacaktır ve
6. Parfüm seçiminde teninize uygun olup olmadığını mutlaka deneyin parfümü sıktıktan sonra 3 veya dört saat teninizde bekletin gerekirse bir gün kalsın teninizde bu şekilde deneyerek teninize uygun olan parfüme sahip olabileceksiniz.
7. Parfümünüzü buz dolabında saklamak daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. soğuk ve karalık yerler parfümün ömrünü uzatır.
Bu şekildeki teknikleri kullanarak hem teninize uygun olan doğru parfümü seçmiş olursunuz hemde parfümünüzün teninizde ki kalıcılığını arttırmış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler