Rüyada Bahçe Duvarı Görmek Tabiri

Rüyada görülen bahçe duvarı ya da onu çevreleyen surlar, din ve dev­let gücüne, savunma amaçlı hisar ve kalelere; böyle bir bahçede görülen ağaçlar, devlet ve hükümet erkânına, din bilginlerine ve âlimlere işarettir.

Bazan bahçe duvarı, bahçe sahibi­nin ilim ve irfanına, güç ve kuvveti­ne, onun iştigal ettiği mesleğe veya akrabalarına işaret eder.

Bazan bahçe duvarları, zengin ve cömert kimselere, insanlık için olumlu işler yapan bilgin, sanatkâr ve liderlere, devletin askerî ve eko­nomik gücüne; bahçe içindeki ağaçlar, halk içinde iyilikte öne çı­kan kimselere; diğer bitkiler üret­ken, görevine sadık, dindar kimsele­re işarettir.

Rüyada bahçe duvarının yer yer yıkıldığı-nı, şurasında burasında ağaçlar bittiğini görmek, dinde ge­rilemeye, sivil ve askerî kurumlarda karışıklık yaşanmasına, cahillerin ve ayak takımının itibar ve mevki ka­zanmasına, âlimlerin ve iyi insanla­rın dışlanıp horlanmasına, tövbe lerin bozulmasına, dünya işlerinin iyice kötüleşmesine işarettir (Ayrıca bakı­nız: Bahçe, Çit).

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler