Rüyada Bıyık Görmek Tabiri

Rüyada bıyık görmek, mal ve dün­yalıkla yorumlanır.

Rüyada bıyığını tıraş ettiğini yahut kesilip kısalttığını görmek, esenlik bulmaya, selâmete çıkmaya, borcunu ödemeye işarettir.

Bıyığın kesilmesi veya azalması, sünnete uygun yaşamaya, ibadet et­meye, evlenmeye ve darlıktan kurtul­maya da işaret eder.

Rüyada gür ve uzun bıyık görmek, üzüntü ve kedere, kötü alışkanlıkla­ra, malın zekâtını vermemeye, sahibi tarafından istenen emaneti iade etme­meye işarettir.

Bıyığının başkası tarafından tutula­rak çekildiğini görmek, iyi değildir.

Makam sahibi ve sosyal konumları yüksek kimselerin bıyık uçlarının uzun olması, onların vakar ve hey­betine işaret eder.

Sıradan insanların bıyık uçlarının uzun olması, soytarılık ve zavallılık­la yorumlanır.

Bıyığının beyaz olduğunu görmek, bir işe teşebbüs edip, sonra bundan vazgeçmeye işarettir.

Küçük bir çocukta bıyık bitmesi, onun gelişip serpilmesine işarettir.

Hamile bir kadının bıyıklı olduğu­nu görmesi, erkek çocuk doğuraca­ğına işaret eder.

Hamile olmayan bir kadının erkek gibi bıyığı olduğunu görmesi, kısır olmasına işarettir.

Rüyada esir veya mahkûm bir ka­dının rüyada erkek gibi bıyıkları olduğunu görmesi, esaretten kurtul­masına, mahkûmiyetinin sona erme­sine işarettir.

Rüyada pala bıyıklı birini görmek, malının zekâtını vermeyen, haram yemekten kaçınmayan, emanete hı­yanet eden bir kimseye işarettir.

Rüyada köse olduğunu, sakal ve bıyığının çok seyrek veya hiç olma­dığını görmek, dindar biri olmaya veya itibar kaybına işarettir.

Gür, siyah ve uçları yukarıya doğ­ru kıvrık bıyık, savaşçı kimseler için heybet ve vakara, tüccarlar için kazanca, diğerleri için cihad ehline (savaşan orduya) katılmaya işarettir.

Bıyık ve sakalını kesmekte bir sa­kınca görmeyen ve bunu hoş gören bir kimsenin rüyada bıyık ve saka­lını kesmesi, keder ve sıkıntının git­mesine, rahatlığa ermeye işarettir.

Bıyık ve sakalını kesmeyi çirkin gören ve bunu yadırgayan bir kim­senin rüyada bıyık ve sakalını kes­mesi; sosyal konumunun bozulması­na, kötü şöhrete, yoksul düşmeye ve zarara uğramaya işarettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler