Rüyada Boyanmak Tabiri

Günahkâr bir kimsenin rüyada boya ve kına kullandığını görme­si, gösteriş ve riyaya, üzüntü, keder, şiddet, borç ve sıkıntıya veya dost ve arkadaşlarını terketmeye işarettir.

Kullandığı boya kendisinde yadır­ganmayan ve konumu buna uygun olan kimsenin rüyada boya kullan­dığını görmesi, dostlarla yardımlaş­maya, düşmanı rezil etmeye ve kor­kudan emin olmaya işarettir.

Ellerini ve ayaklarını kına ile bo­yadığını gören kimse, ev halkına ve akrabalarına yeni elbiseler alarak on­ları süsler, yakın zamanda sıkıntıdan kurtularak feraha çıkar.

Sakalı kına ile boyamak, savaşa ka­tılmaya, ağırbaşlılık ve vakara, amel ve ibadetlerde gösterişten sakınmaya, fakirliği gizlemeye işarettir.

Bir kadın rüyada el ve ayaklarına kına yaktığını görse, kocasının işle­rinde ona yardım eder veya bir hilede bulunur.

Kına ve benzeri boyaların dışında bir boya ile boyandığını görmek,gelinler için iyilik ve güzelliğe, di­ğerleri için hoş olmayan bir duruma işaret eder.

Rüyada bir yerine boya veya kına koyduğunu, fakat bunun tutmadı­ğını görmek, herkesin görüp bildiği bir dünyalığını gizlemeye çalışmakla yorumlanır.

Boyanın veya kınanın bedenin sürü­len yerinde tuttuğunu görmek, ayıp ve kusurların örtülmesine işarettir.

Saç veya sakalını yahut her ikisini çamur bulamacı gibi uygun olma­yan bir şeyle boyadığını görmek, nefret ettiği bir kötülükle karşılaşmak veya halini boşu boşuna saklamaya gayret emekle yorumlanır.

Bir erkeğin saçını siyah boya ile boyaması, kötü duruma ve bozuk iş­lere işaret eder.

Vücut organlarından boyanması veya kına yakılması uygun olma­yan bir yerini boyamak veya kına­lamak, şifa amacıyla olursa hayra, değilse şerre işaret eder.

Vücudunu aşı boyasıyla boyadığını gören kimse, rezil olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler