Rüyada Cadde Görmek Tabiri

Rüyada cadde görmek, dinde takip edilen doğru yola, hidayete, hayırlı bir işe, adalet sahibi yöneticiye, doğ­ru karar veren yargıca işaret eder.

Geniş ve herkesin üzerinden gelip geçtiği cadde, selâmet ve esenliğe, sağlam inanca ve dinde her türlü aşı­rılıktan korunmaya işarettir.

Bir caddede kolaylıkla yürüdüğünü görmek, tövbe edip istikamet üzere yürümeye işarettir.

Bir caddede zorlukla yürüdüğünü görmek, doğru yola çağrıldığı halde buna icabet etmemeye işarettir.

Bir caddeden ayrılıp, küçük ve eğri bir yola geçtiğini görmek, bağlı bu­lunduğu inanç ve değerlerin dışına çıkmaya işarettir.

Küçük ve bozuk bir yoldan geniş ve düzgün bir caddeye çıktığını görmek, yanlış yol ve düşüncelerden ayrılıp, doğruyu bulmaya işarettir.

İki tarafı büyük ağaçlarla çevrili bir cadde görmek veya bu caddede yürümek, salih kimselerin himmet ve himayesiyle doğru bir istikamet tutturmaya işarettir.

Cadde kenarındaki ağaçlardan bi­rinin devrildiğini veya kuruduğunu görmek, bir din büyüğünün vefatına işarettir.

Cadde kenarındaki ağaçlarda bir veya birkaç küçük dal kopardığını görmek, bir âlimin ilminden istifade etmeye işarettir.

Rüyada cadde kenarındaki ağaç­larda bir veya birkaç büyük dal kopardığını görmek, bir âlime zarar vermeye işarettir.

Cadde kenarına ağaç diktiğini gör­mek, gelecekte âlim olacak bir evlat yetiştirmeye veya ilim tahsil edecek bir çocuğu himayesi altına almaya işarettir.

Cadde kenarındaki ağaçları su­lamak, budayıp temizlemek ve di­ğer bakımlarını yapmak, âlimlerin hizmetinde bulunmaya, onların soh­betlerinden yararlanmaya işarettir.

Cadde kenarındaki ağaçları temiz, bakımlı ve yapraklı görmek, o böl­gede yaşayan âlimlerin halktan itibar görmelerine işarettir.

Cadde kenarındaki ağaçları tozlu, bakımsız, yapraksız veya kurumuş görmek, o bölge halkının âlimlerine değer vermediklerine işarettir.

Cadde kenarında görülen dikenli çak, ilmine uygun davranmayan, hal­kı bid’ata (yanlış düşünce ve uygula­malara) sevkeden âlimlere işaret eder.

Cadde kenarında görülen dikenli çalının büyük ve güzel bir ağaca dönüştüğünü görmek, sapıklık için­de bulunan bir kimsenin hidayet bu­lup doğru yola gelmesine işaret eder.

Rüyada görülen geniş ve düzgün cadde; İslâm dinini ifade eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler