Rüyada Gaza Ve Cihad Görmek Tabiri

Rüyada allah (c.c) rızası için mah ve canıyla mücadele verdiğini veya kutsal bir savaşa iştirak ettiğini gör­mek, yücelik ve şerefe nail olmaya, ailesiyle birlikte doğru yolda bulun­maya, erdemli davranmaya işarettir.

Gaza ve cihad etmek, hz. pey-gamber’in (s.a.v)  sünnetini  canlan-dırmaya, menfaat ve hayra, düşmana karşı zafer kazanmaya, hastalıktan şi­faya, ganimet elde etmeye ve âdil bir devlet başkanına itaat etmeye işarettir.

rüyada bir cihada iştirak ettiğini görmek, rızık genişliğine, zengin­liğe, servetin artmasına ve abirette yüksek derecelere ermeye işarettir.

rüyada   cihad   ettiğini   görmek,kendi nefsiyle barışık olmaya, nefsin kötü arzularına set çekerek olgun bir mümin olmaya işarettir.

gaza ve cihaddan yüz çevirdiğini görmek, ailesine merhametsiz dav­ranmaya, onların geçimini temin et­mek için gayret sarfetmemeye, hor-luk ve aşağılanmaya, yoksulluk ve mihnete işaret eder.

gazaya iştirak edip düşmana galip geldiğini görmek, şanı yüce, faziletli bir kimse olmaya işarettir.

bir memleket halkının gaza ettik­lerini görmek, zafer, şeref ve kuvvet kazanmalarına, muradlarına ermeye işarettir.

rüyada düşmanla tek başına gaza ettiğini görmek, düşmanı kahretme­ye, ganimet kazanmaya ve helâl rızka işarettir.

bir gazada düşmana galip geldiği­ni görmek, düşmandan ganimet elde etmeye ve zenginliğe; bir gazada düşmana yenildiğini görmek, ge­çim sıkıntısına, rızkını zorlukla ka­zanmaya işarettir.

bir gazada düşman tarafından öldürüldüğünü görmek, ferah ve sevince, helâl rızık ve uzun ömre işarettir.

gazi ve mücahidlerle birlikte bir kutsal savaşa iştirak ettiğini gör­mek, hak yolunda yürümeye, doğru sözlü olmaya, cömert davranmaya işarettir.

rüyada iştirak ettiği gazadan sağ salim döndüğünü görmek, sıhhat, selâmet, ferahlık ve sevince; arzula­rın yerine gelmesine, hasta kimsenin iyileşmesine, gurbette olan kimsenin sıkıntı çekmeden memleketine dön­mesine işarettir.

rüyada cihad ve gaza ettiğini gör­mek, ailenin geçimini süratle temin etmeye, insanlar tarafından methe-dilmeye, güzel bir üne kavuşmaya işarettir.

bazan cihad ve gaza ettiğini gör­mek, hayırlı yola, rızık ve mutluluğa veya zalim ve âsi kimselerle tartış­maya işarettir.

rüyada allah için cihad edip, düş­manla vuruştuğunu görmek, ailesi için çalışmaya, geçim için gayret sar-fetmeye işarettir.

rüyada silahıyla cihada gittiğini görmek, namazı kılıp zekâtı verme­ye, günahlardan çekinmeye ve gay­retli bir müslüman olmaya işarettir.

denizde cihad ettiğini görmek, de­nizden rızık temin etmeye veya iki düşman arasında kalmaya, yoksul­luk, zaruret ve tehlikeye işarettir.

rüyada zalimlerle ve bozguncular­la cihad ettiğini görmek, büyükleri­ne, anne ve babasına yardım etmeye, eşini kıskanmaya işarettir.

düşmana karşı yapılan gazaya ka­tılmadığını görmek, yeminini yerine getirmemeye, anne ve babaya âsi olmaya, namazı veya islâm dinini terk etmeye işarettir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler