Rüyada Kilise Görmek Tabiri

Dindar bir kimse rüyada kilise, manastır, havra ve gayri müslimle-re ait benzeri ibadet yerlerini gör­se, bu rüya onun için ilim ve amele,takvaya, allah korkusundan ağlama­ya işarettir.

dinî kaygı taşımayan veya günahkâr bir kimse rüyada kilise, manastır, havra ve gayri müslim-lere ait benzeri ibadet yerlerini görse, bu rüya onun için yalan ve iftiraya, üzüntü ve kedere, bid’ata (dinde yanlış düşünce ve uygulama­ya), isyan ve günaha, içki ve kumara düşkün olmaya işarettir.

bazan kilise görmek, eğlence yerle­rine, günah işlenen ortamlara, mezar­lığa, inançsızlık ve isyan içinde olan bir memlekete, zindana veya cehen­neme işaret eder.

kilisede zikir yaptığını, kıbleye doğru   namaz   kıldığını   görmek,bir cenaze merasiminde bulunmaya, kabristan ziyaretine işaret eder.

kilisede cenaze görmek, o ölünün azap içinde olduğuna işarettir.

kilisede hıristiyanlar gibi ibadet ettiğini görmek, günah işlemeye, zina yapmaya veya küfre düşmeye işarettir.

bir kadın kilisede hıristiyanlar gibi ibadet ettiğini görse, çalgılı bir eğlencede veya islâm dininin çirkin gördüğü şekilde ölü ardından yas tu­tulan, bağırıp çağrılan bir cenaze me­rasiminde bulunur.

kendini kilisede görmek, hıristiyan örf ve âdetlerini benimsemeye, kendi dinine hor bakmaya işaret eder.

kiliseye girip, orada yapılan şeyle­re katılmadığını, bilakis aksi dav­ranışlarda bulunduğunu görmek,hayır ve esenliğe işarettir.

kiliseyi mamur, orada bulunanla­rı mutlu görmek, müslümanlar için üzüntü ve kederdir.

kilisenin harap olduğunu görmek, hayra işarettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler