Rüyada Kıyamet Görmek Tabiri

dindar ve ahiret hazırlığı yapan bir kimsenin rüyada kıyameti gör­mesi, sevinç ve feraha, her türlü sı­kıntı ve ıstıraptan kurtulmaya ve ha­yırlı akıbete işarettir.

günah ve isyan bataklığında olan kimsenin rüyada kıyamet gününü görmesi, yukarıdaki yorumun aksidir.

rüyada kıyamet gününü görmek, korkulup sakınılması gersken şeyle­re, adaletin tam olarak yerini bulma­sına, insaf ve merhamete, mazlumla­rın zalimlerden öç almasına, insanın alacasının dışa vurup, nasıl biri oldu­ğunun ortaya çıkmasına işarettir.

rüyada mahşer meydanında bu­lunduğunu görmek, yolculuğa da işaret eder.

rüyada bir yerde kıyametin kop­tuğunu görmek, o yerin ileride de­ğişeceğine, hâlihazırda adalet varsa zulüm, zulüm varsa adalet görülece­ğine işarettir.

rüyada kıyametin koptuğunu, yal­nız kendinin ve eşinin diriltildiğini görmek, nefsine ve insanlara zulme­den biri olmaya işarettir.

rüyada varlıkların yeniden haşro-lundukları (öldükten sona diriltildik-leri) yeri görmek, şerefli ve hamiyet sahibi kadın ve erkeklere işaret eder.

rüyada hz. israfil’in kıyamet su­runu üflediğini görmek, salih ve iyi kimselerin kurtulmasına, diğerlerinin rezil ve pişman olmalarına işarettir.

bir beldede kıyametin koptuğunu görmek, iyi amel işleyenlerin gayrete getirilmelerine, kötü amel işleyenle­rin morallerinin, bozulmasına, yıkılıp korkmalarına işarettir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler