Rüyada Tencere Görmek Tabiri

Tencere görmek, bilgine, ev sahibi­ne, kadına, ev işleri gören hizmetçiye, helâl rızka ve faydalı mala, kuvvete, düşmana galip gelmeye işarettir.

Bazen tencere görmek, bakana, yargıca, vergi memuruna, tahsilda­ra, malını bütün insanların özellikle komşularının istifadesine sunan bir kimseye veya hastaya işaret eder.

Rüyada tencere görmek, Allah’ın mukadderatına (alın yazısına) razı olmaya da işarettir.

Rüyada içinde çorba, yemek, et vb. bulunan tencere görmek ve bundan yemek, rızık ve menfaate işarettir.

Tencereden ekşi veya acı bir şey ye­diğini görmek, üzüntüye işarettir.

Tencerede görülen eksiklik ve faz­lalar, ev işlerine bakan kimseye nisbet edilir.

Rüyada hasta bir kimsenin evinde, altında ateş yanan tencere görmek,tencerenin bulunduğu ocak hastanın yatağına, ateşin harareti hastanın çektiği sıkıntıya, tencerenin kayna­ması hastanın ıstırabına işarettir.

Rüyada yanan ateş üzerinde için­de et veya yemek bulunan tencere görmek, kendi çıkan için bir kimseyi bir işe teşvik etmeye; pişen yemeği veya eti yediğini görmek, elde edi­len menfaatin helâl olduğuna, eğer et veya yemek tam pişmemişse, haram olduğuna, teşvikin de gayretten iba­ret olduğuna işarettir.

Rüyada ateş üstünde içinde et veya yemek bulunmayan boş bir ten­cere görmek, bir garibana gücünün yetmeyeceği ve kendinin de bir ya­rar göremeyeceği bir görev vermeye işarettir.

Deniz yolculuğu yapan birinin rü­yada tencere ve tava görmesi, deniz taşıtının batmasına işarettir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler