Rüyada Uçmak Görmek Tabiri

Rüyada uçtuğunu görmek, hayır ve esenliğe, yolculuğa, daha yüksek bir göreve gelmeye işarettir.

Bazan rüyada uçtuğunu görmek,işsiz kalmaya, hakkı olan bir şeyi geri istemeye, öfke anında yapacak basit hareketlere, ilim öğrenmeye is­tekli olmaya, günah işleme arzusuna veya akıl azlığına işaret eder.

Rüyada damdan dama uçtuğunu gören kimse, önemli bir kişinin ya­nından, başka bir önemli kişinin ta­rafına geçer.

Rüyada gökyüzünde uçtuğunu gör­mek, zarara uğramaya; buradan in­mek, vefat etmeye işarettir.

Rüyada gökyüzüne doğru uçtuğu­nu görmek, hacca gitmeye veya öle­cek derecede hasta olup, sonra bun­dan kurtulmaya işarettir.

Rüyada uçarken gökte kayboldu­ğunu ve geri dönmediğini gören kimse, ölür. Rüyada iki kanatla uçtuğunu gör­mek, herkes için hayırlıdır.

Rüyada kanatlı olarak uçtuğunu görmek, yolculuğa çıkmaya; ka­natsız uçmak, sıkıntılı bir yolculuk yapmaya, malını israf etmeye, bir durumdan diğer bir duruma geçmeye veya bir yerden başka bir yere gitme­ye işarettir.

Rüyada kanatsız olarak alçak bir yerden yüksek bir yere uçtuğunu gören kimse, arzusuna nail olur, yükseldiği nispette itibar kazanır.

Kanatsız uçtuğunu ve gökyüzüne doğru yükseldiğini görmek, şiddetli bir korkuya veya musibete işarettir.

Rüyada kuş kanadına benzemeyen kanatlara sahip olduğunu görmek, halkın şaşıracağı bir durumun mey­dana gelmesine işarettir. Rüyada evinden uçarak çıktığını görmek, vefat etmeye işarettir.

Kendi evinden bilinmeyen bir eve uçtuğunu gören kimse, vefat eder. Rüyada bir evin damından başka bir evin damına uçtuğunu gören kimse, hanımını boşar, yeni bir evli­lik yapar veya eve hizmetçi alır.

Bir kadın, rüyada tanıdığı bir er­keğin evine uçtuğunu görse, o er­kekle evlenir.

Hasta bir kimse rüyada uçtuğunu görse, vefat eder.

Hapiste bulunan bir kimse rüyada uçtuğunu görse, hapisten çıkar.

Rüyada iyi bir şekilde uçamadığını veya baş aşağı uçtuğunu görmek, büyük bir musibete işarettir.

Yolcu veya yabancı bir kimse rü­yada uçtuğunu görse, memleketi­ne döner, çok yolculuk yapar veya memleketine hiç dönemez.

Havada güvercin gibi uçtuğunu ve yeryüzünde bulunanlardan diledi­ğine zarar vermeye, dilediğine de fayda sağlamaya muktedir oldu­ğunu gören kimse, güç ve kudrete, izzet ve şerefe nail olur.

Bir kimse rüyada kuşlarla beraber uçtuğunu görse, yakında yabancı bir topluluğun içinde bulunur ve onlarla görüşüp konuşur.

Bir kimse rüyada biriyle yarışsa ve uçup onu geçse, o kimseye galip ge­lir ve itibar kazanır.

Ev ve sokaklar üzerinde uçtuğunu görmek, işlerde bir ilerleme kaydedememeye ve ıstırap çekmeye işarettir.

Rüyada yere çok yakın bir yüksek­likte uçtuğunu görmek, yolculuğa çıkıp tekrar geri gelmeye işarettir.

Rüyada istediği zaman uçtuğunu, istemediği zaman da uçmadığını gören kimse, büyük bir hayra nail olur, işleri kolaylaşır.

Rüyada sedir veya başka bir şey üzerinde uyuduğu halde mahfe içinde uçtuğunu görmek, dizlerinde veya baldırlarında bir hastalık mey­dana gelmesine, bir musibete uğra­maya veya vefat etmeye işarettir.

Rüyada bir hayvana veya herhangi bir şeye binerek uçtuğunu görmek,itibar kaybına, sıkıntıya veya göre­vinde terfi etmeye işarettir.

Rüyada bindiği hayvanla beraber bir yerde durduğunu gören kimse, izzet ve devlete nail olur. Bir dağın tepesine uçtuğunu görmek,

büyük bir göreve gelmeye işarettir. Tarladan tarlaya uçtuğunu görmek, kuvvet ve şeref kazanmaya işarettir.

Uçarken durduğunu görmek, yol­culuğu yarım kalmasına işarettir.

Gökyüzüne doğru dümdüz yüksel­mek, zarara uğramaya; burada dur­mak, zarardan kurtulmaya işarettir.

Rüyada yerle gök arasında uçtuğu­nu gören kimsenin, bitmez tüken­mez arzuları olur.

Rüyada fazlaca uçtuğunu görmek, yukarıdaki gibi yorumlanır.

Rüyada bir yerden diğer bir yere, göğün genişliğine doğru uçtuğunu gören kimse, söz verdiği yere bir vasıtayla veya yaya olarak gider, bir yere yolculuğa çıkar ve uçarken yük­seldiği kadar gittiği yerde izzet ve ikram görür.

Rüyada üzel bir yerden kötü bir yere uçtuğunu görmek, fazla müs­rif bir kişi olmaya; kötü bir yerden havalanarak denize, manzarası güzel bir dağa, yeşillik bir alana veya camiye indiğini görmek, cö­mert olmakla birlikte israftan kaçın­maya işarettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler